У Вінниці через спалах гепатиту школярів переводять на онлайн-навчання

З понеділка, 30 жовтня, школярі Вінницької громади повернуться з осінніх канікул на навчання, але в онлайн—форматі. Причина — у спалаху гематиту А.

Таке рішення вчора, 27 жовтня, ухвалила міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, цитує пресслужба міської ради.

«На жаль, у Вінниці зростає кількість підтверджених випадків хвороби на гепатит A. Отож, задля безпеки юних вінничан було вирішено обмежити скупчення дітей в організованих колективах», — зазначили там.

Директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко зазначила, що у найближчий період в місті буде організоване онлайн-навчання.

За даними Міністерства охорони здоровʼя, станом на вечір 27 жовтня було відомо, що у лікарнях міста перебуває 141 пацієнт у стані середньої тяжкості.

Триває епідеміологічне розслідування та всі необхідні обстеження. На місці працює команда епідеміологів й інших фахівців. Вже є результати понад 150 проб з навколишнього середовища, додатково тривають перевірки стихійних ринків і води. Джерело інфікування ще не встановили.

Що передувало?

Кілька днів тому в одному з районів Вінниці зафіксували спалах вірусного гепатиту А. Фахівці досліджують усі можливі причини спалаху — від стихійних ринків до водопостачання.

Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін зазначив, що на рівні країни є 13 тисяч доз вакцини проти гепатиту A, які були розподілені в кожну область. На Вінниччину в разі потреби переспрямують необхідну вакцину з резерву інших областей.

Він додав, що поки не встановлено епідеміологічного зв’язку чи єдиного джерела інфікування у Вінниці. До завершення епідеміологічного розслідування вкрай необхідно дотримуватися профілактичних заходів.

Що треба знати про гепатит A?

Як пише МОЗ, це захворювання печінки, спричинене вірусом. На відміну від гепатитів B і С, гепатит A не провокує розвитку хронічної хвороби печінки й рідко закінчується смертю. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, майже всі люди, уражені гепатитом A, повністю одужують, і в них виробляється довічний імунітет проти хвороби.

Гепатит A найчастіше передається фекально-оральним шляхом. Тобто ви можете заразитися гепатитом A через продукти чи воду, забруднені фекаліями інфікованої людини. Як повідомляє ВООЗ, спалахи хвороби, коли інфікування відбувалося через воду, фіксуються нечасто.

У домашніх умовах гепатит A найчастіше передається через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім'ї. Тому гепатит A часто називають «хворобою брудних рук». Вірус гепатиту A також може передаватися під час тісного фізичного контакту з інфікованою людиною.

Найчастіше симптоми гепатиту A — це підвищена температура, слабкість, відсутність апетиту, діарея, блювота, неприємні відчуття в животі, потемніння сечі, пожовтіння шкіри та білків очей.