У Вінницькій колонії діяв шахрайський кол-центр із «прибутком» у 2 млн грн щомісяця — правоохоронці
Правоохоронці викрили групу із майже 30 в’язнів Вінницької виправної колонії, які, за даними слідства, організували шахрайський кол—центр. У поліції зазначили, що, за попередніми оцінками слідства, щомісячний «дохід» шахраїв міг сягати близько двох мільйонів гривень.
Про це повідомляють СБУ та МВС.
За даними правоохоронців, в’язні телефонували вкладникам провідного державного банку та представлялись «співробітниками служби безпеки» фінустанови.
Під час розмови зловмисники повідомляли вкладникам, що їхні розрахункові картки нібито намагаються зламати шахраї, і пропонували переказати кошти на «безпековий рахунок» через онлайн-додаток, щоб «уберегти заощадження». Після цього їхні спільники «на волі» знімали готівку та передавали її в «злодійську касу».
Як встановили правоохоронці, денний «норматив» кожного «оператора» шахрайського кол-центру міг складати 7-8 тисяч гривень. З них 70% вони віддавали організаторам оборудки.
У СБУ розповіли, що кол-центр організував «смотрящий» за однією з виправних колоній Вінниччини, в’язень-кримінальник на прізвисько Гєша. Він відбув своє попереднє покарання в колонії всього тиждень тому.
Зараз правоохоронці встановили 29 ошуканих українців і працюють над тим, щоб виявити інших.
За інформацією СБУ, «на рахунку» зловмисників майже 70% усіх шахрайських схем, які коли-небудь застосувались до одного з провідних держбанків України. У спецслужбі заявили, що кількість ошуканих клієнтів становить десятки тисяч потерпілих.
Під час 27 одночасних обшуків за місцями перебування учасників угруповання вилучено:
- мобільні телефони, ноутбуки, SIM-картки операторів мобільного зв’язку та чорнові записи, якими користувалися зловмисники;
- банківські картки та гроші, здобуті, як підозрюється, злочинним шляхом.
Десятьом зловмисникам повідомлено про підозру за різними статтями Кримінального кодексу України:
- двом — за ч. 2 ст. 255-1 (встановлення та поширення злочинного впливу, вчинене в установах виконання покарань), ч. 4 ст. 190 (шахрайство);
- одному — за ч. 5 ст. 255 (створення, керівництво злочинною організацією собою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, в тому числі у статусі «злодія в законі»), ч. 4 ст. 190 (шахрайство);
- сімом — за ч. 4 ст. 190 (шахрайство).
П’ятьох зловмисників затримано, ще п’ятьох фігурантів-в’язнів перевели до дисциплінарного ізолятора виправної установи. Крім того, розв’язується питання щодо повідомлення про підозру ще 17 учасникам злочинної організації.
Підозрюваним загрожує до 15 років позбавлення волі.
- Поділитися: