У Вінниці 8 січня активісти влаштували акцію біля будинку Вінницької єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).

У Вінниці 8 січня активісти влаштували акцію біля будинку Вінницької єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).

У акції взяли участь 10 учасників, пише місцеве видання «20 хвилин».

Учасники розмістили на паркані плакати з написами і поклали дитячі іграшки. Крім того, учасники акції поклали під парканом єпархії труну з написом: «Кубло російського окупанта».

За словами активістів, що зібралися під стінами єпархії, акція проходить у багатьох містах країни.

8 січня у будинку Вінницької єпархії був вихідний, до активістів вийшов лише охоронець.

Акцію у Вінниці влаштували після подій у Запоріжжі.

4 січня священик УПЦ МП, запрошений ритуальною службою, відмовився провести обряд відспівування 2-річного хлопчика, що загинув ввечері 31 грудня.

Дитина загинула внаслідок падіння на нього 39-річного чоловіка, що вчинив самогубство вистрибнувши з вікна багатоповерхівки. Водночас, представник церкви відмовився провести ритуал після того, як дізнався, що дитину хрестили в церкві УПЦ КП. 

Після цього мешканці Запоріжжя почали приносити іграшки до храмів УПЦ МП через відмову церкви.

У Києві учасники праворадикальної організації С14 улаштували акцію біля Києво-Печерської лаври: близько 30 осіб у балаклавах перекрили в’їзд до печер й заблокували шлагбаум.

ЧИТАЙТЕ: #Принесиляльку: як запорізька церква відмовилася відспівувати дитину

Поділитись: