УКРАЇНА

Запоріжці приносять іграшки до храмів УПЦ МП через відмову церкви відспівати загиблу дитину

8 січня, 2018 02:26
УКРАЇНА/Запоріжці приносять іграшки до храмів УПЦ МП через відмову церкви відспівати загиблу дитину
Зберегти
Вигляд
У Запоріжжі мешканці приносять іграшки до храмів Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) після того, як дитину відмовились відспівувати в церкві.

У Запоріжжі мешканці приносять іграшки до храмів Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) після того, як дитину відмовились відспівувати в церкві.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Запоріжці приносять іграшки до різних храмів УПЦ МП в місті та викладають світлини з ними у соцмережах.

Мешканці міста приєдналися до акції #принесиляльку на заклик блогера Юрія Гудименка.

Він закликав українців приносити іграшки під стіни храмів УПЦ МП через те, що представники цієї церкви відмовились відспівувати дворічного загиблого хлопчика, якого було хрещено в церкві УПЦ Київського патріархату (УПЦ КП).

Один з учасників акції Віктор Кривоносов розповів «Радіо Свобода», що він обурений поведінкою священиків.

Ще один учасник акції Олексій Мосейко зазначив, що мав на меті підтримати батьків загиблого хлопчика.

 «Вчинок священика московського патріархату — нелюдяний і антигуманний. Хотів підтримати батьків у цю важку хвилину — ми на їхньому боці», — сказав він.

Запорізький журналіст Сергій Сидоров, який взяв участь в акції #принесиляльку, також наголосив, що, претендуючи на повагу суспільства, церква має бути готова до його реакції на дії представників конфесії, якою і став цей флешмоб.

4 січня запорізький сайт «Форпост» повідомив, що священик УПЦ МП, запрошений ритуальною службою, відмовився провести обряд відспівування 2-річного хлопчика, що загинув ввечері 31 грудня.

Дитина загинула внаслідок падіння на нього 39-річного чоловіка, що вчинив самогубство вистрибнувши з вікна багатоповерхівки.

Водночас, представник церкви відмовився провести ритуал після того, як дізнався, що дитину хрестили в церкві УПЦ КП. Зрештою, батькам хлопчика відмовили і в іншій церкві УПЦ МП. Згодом на похорон приїхав священик УПЦ Київського патріархату, який і провів ритуал відспівування .

В УПЦ МП стверджують, що священик, що відмовився відспівувати загиблого хлопчика, діяв згідно церковного канону.

Більше про:
# церква
Пов`язані новини