У Японії рибалки вбили кита, який випадково потрапив у сітки. Активісти засуджують такі дії, але кажуть — це законно
На початку січня 2021 року засоби масової інформації поширювали відео, на якому кит Мінке потрапив у рибальські сітки біля узбережжя Японії. Замість того, щоб відпустити тварину, рибалки вбили її. У міжнародних ЗМІ це викликало шок, але активісти пояснюють, що такі дії можливі через лазівку в законі.
Як пише BBC, японський зоозахисник Рен Ябукі вперше помітив кита, що потрапив у сітки біля містечка Тайцзі, 24 грудня. Тоді він спостерігав, як рибалки упродовж 10 хвилин намагалися звільнити тварину, але потім припинили.
Ябукі почав знімати дроном відео того, як кит намагається вирватися з сіток. Тоді про тварину почали писати світові медіа й з'явилися заклики звільнити тварину. Проте 11 січня Ябукі зняв її загибель.
Два човни зупинилися так, щоб кит опинився між ними у пастці. Спершу рибалки тримали тварину за хвіст та опустили її голову у воду так, що кит потонув. Тоді тварину дістали на човен та накрили брезентом.
Через декілька днів після загибелі кита Мінке у місцевому супермаркеті помітили запаковане м'ясо кита по 398 єн за 100 грамів (3,8 долари), але немає доказів, що це саме той кит, загибель якого зафіксував Ябукі.
Це відео може шокувати
Такі дії законні?
Упродовж 30 років біля узбережжя Японії було заборонено полювати на китів, оскільки після десятиліть вилову тварини опинилися на межі зникнення. У 2019 році Японія відновила комерційний вилов китів, але з певними обмеженнями.
Так, у 2019 році рибалки могли спіймати 52 кити Мінке, які не перебувають під загрозою зникнення, 150 китів Брайда та 25 сейвальських китів — загалом 227 особин. У 2020 та 2021 році рибалки вже загалом можуть виловити 383 китів.
Крім того, Японія запровадила так звану категорію «прилов» — це означає, що рибалка може спіймати кита, якого не планував ловити, але він потрапив не в те місце і не в той час. Наприклад, як кит, загибель якого зазняв активіст.
Представник Міжнародної організації з захисту тварин (Humane Society International) Марк Сіммондс вважає, що «прилов» спонукає рибалок створювати несприятливі умови для тварин і перешкоджає людям визволяти китів.
За його словами, рибалки спеціально поставили сітки й було очікувано, що кит може у них потрапити. А під категорію «прилов» не потрапляють спеціальне полювання на тварину.
В Асоціації рибного господарства Тайцзі заявили, що їм не залишалося вибору — тільки вбити тварину. Там кажуть, що тоді почали з'являтися хвилі й рибалки були змушені саме втопити тварину.
Як пише BBC, загалом засуджували дії рибалок за кордоном, оскільки для Японії вилов китів — це давня традиція і привід для гордості. Хоча через тривалу заборону комерційного вилову лише 4% японців у 2014 році казали, що регулярно споживають м'ясо китів.
Зоозахисники Ябукі та Сіммондс вважають, що через давню традицію Японія не буде змінювати свою політику щодо вилову китів, а це означає, що світ ще побачить знімки із загибеллю тварин.
- Поділитися: