У Єгипті під час снорклінгу на відпочинку від нападу акули серйозно постраждала українська родина. 12-річний хлопчик потрапив до реанімації, лікарі не змогли врятувати його поранену руку.

Про це повідомляє Державне агентство розвитку туризму України.

Там зазначають, що дитина перенесла одну операцію, завтра, 27 жовтня, на нього чекає друга.

Лікування взяв на себе уряд Єгипту, постраждалим надають всю необхідну медичну допомогу. Посольство України на зв'язку з їхніми рідними, переконують в агентстві.

«На жаль, це не перший випадок, коли, попри застереження туроператорів та заборони, відпочивальники за межами готелю купують у місцевих екстремальні тури. Вони навіть не знають, що для цього потрібний окремий страховий поліс», — йдеться в повідомленні.

У Державному агентстві закликають усіх туристів бути максимально обережними в країні перебування, заздалегідь ознайомитися з правилами безпеки, брати екстремальні тури тільки у ліцензованих туроператорів або їхніх офіційних локальних партнерів.

Напади акул на людей

Насправді всупереч поширеній думці, лише невелика кількість видів акул небезпечні для людини. З понад 360 видів тільки 4 винні у значній кількості неспровокованих нападів на людей, які закінчились смертельними травмами: біла акула, тигрова, тупорила та довгокрила.

Згідно з міжнародною статистикою з нападу акул ISAF (International Shark Attack File) станом на 2009 рік, у світі був зареєстрований 2251 напад, починаючи з 1580 року, із них 464 фатальних.

За оцінками експертів, шанс стати жертвою нападу акули становить 1 до 11,5 мільйона, а шанс загинути від такого нападу — 1 до 264,1 мільйона. 

Поділитись: