Світ

У Єгипті засудили до страти 75 членів релігійно-політичного руху

28 липня, 2018 15:19
Світ/У Єгипті засудили до страти 75 членів релігійно-політичного руху
Зберегти
Вигляд
У Єгипті засудили до смертної кари 75 членів та очільників міжнародної релігійно-політичної асоціації «Браття-мусульмани» через їхню участь у протестах в 2013 році.

У Єгипті засудили до смертної кари 75 членів та очільників міжнародної релігійно-політичної асоціації «Браття-мусульмани» через їхню участь у протестах в 2013 році після військового перевороту. Тоді військові на чолі з чинним президентом Єгипту відсторонили від влади лідера радикального руху «Браття-мусульмани», що з боку останніх спричинило масові сутички та протести.

Про це повідомляє New York Times.

Рішення суду в Каїрі тепер передадуть до провідного богословського органу країни, який зазвичай підтримує ухвали суду.

На 8 вересня призначено винесення вироків ще 660 учасникам цього руху. Їх звинувачують у низці злочинів — від убивств до нанесення збитків державі.

Справа «Братів-мусульман» налічує 739 обвинувачених, в тому числі — керівника братерства Мухаммеда Баді та фотожурналіста Махмуда Абу Зейда.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Найбільші виклики Єгипту: тероризм, джихадисти на Синаї та безробіття

У липні 2013 року після тривалих протестів у Єгипті проти президента країни Мухаммеда Мурсі, тодішній міністр оборони Єгипту а нині президент Абдул Фатах Аль-Сісі оголосив про повалення чинної влади й про призупинення дії Конституції.

5 липня в Каїрі військові відкрили вогонь по демонстрантам, які виступали проти військової диктатури на захист поваленого президента Мурсі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Коли боїшся життя, шукаєш порятунку в релігійних цінностях» — автор книжки про Єгипет

Пов`язані новини