У Ємені провладна коаліція на чолі з Саудівською Аравією відновила повітряні удари та наземний вогонь по позиціям повстанців-хуситів неподалік від порту Ходейда, навколо якого останній місяць точились запеклі бої.

Станом на 20 листопада бомбардувальники провладної коаліції завдали понад 10 ударів по позиціям хуситів, а з території повстанців спостерігали запуск балістичної раки середньої дальності в бік передмістя Ходейда. В одному з районів міста ведуться наземні бої.

Як повідомляється, сутички в Ходейді поновилися ввечері 19 листопада після того, як голова Верховного революційного комітету хуситів Мохаммед Алі аль-Хусі оголосив про припинення ракетних та авіаційних ударів по країнам саудівської коаліції на вимогу ООН. При цьому він наголошував, що хусити лишають за собою право відповідати вогнем на атаки з боку коаліції.

Після цієї заяви, повстанці запустили одну балістичну ракету на територію Саудівської Аравії.

19 листопада міжнародно-визнана влада Ємену, король Саудівської Аравії Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд і повстанці-хусити заявили про готовність до припинення вогню для мирних переговорів під керівництвом спеціального посланця ООН Мартіна Ґріффітса.

Громадянська війна у Ємені між повстанцями-хуситами та владою, яку підтримує коаліція на чолі з Саудівською Аравією, почалась у 2015 році та призвела до однієї з найважчих гуманітарних криз нашого часу. За даними ООН, половина населення Ємену перебуває на межі голоду, а 80% населення опинилися за межею бідності.

Також в ООН стверджують, що з березня 2015 року до березня 2017 року в країні було вбито понад 10 тисяч цивільних, серед них майже 2,4 тисячі дітей і близько 2 тисяч жінок; поранення дістали 18,5 тисяч єменців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Холера, голод і війна: що відбувається в Ємені

/Лев Коротаєвський

Поділитись: