Життя

Поблизу Єрусалима стались сутички між палестинцями та правоохоронцями Ізраїлю

7 грудня, 2017 16:03
Життя/Поблизу Єрусалима стались сутички між палестинцями та правоохоронцями Ізраїлю
Зберегти
Вигляд
У четвер, 7 грудня, у місті Рамалла та інших населених пунктах Палестини, а також у секторі Газа, стались сутички між палестинськими протестувальниками та військовими Ізраїлю.

У четвер, 7 грудня, у місті Рамалла та інших населених пунктах Палестини, а також у секторі Газа, стались сутички між палестинськими протестувальниками та військовими Ізраїлю.

Про це повідомляє The Washington Post.

Адміністрація Палестини закликала до «загального страйку» в палестинських містах, а в секторі Газі ісламістський рух Хамас закликав своїх послідовників до повстання проти Ізраїлю.

На контрольно-пропускному пункті біля Рамаллаха ізраїльські сили змушені були застосувати сльозогінний газ і шумові гранати проти натовпу мітингувальників.

Учасники акції підпалили шин і почали закидати солдатів камінням.

Зіткнення стались також у Східному Єрусалимі і на кордоні між Ізраїлем і Газою. Є повідомлення про постраждалих з обох сторін, але їх кількість не уточнюється.

Раніше генсек ООН Антоніу Гутерреш заявив, шо питання про статус Єрусалиму має бути вирішений з урахуванням інтересів палестинської та ізраїльської сторін.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати столицею Ізраїлю Єрусалим, а також про намір перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалиму. Наразі американське посольство розташоване у Тель-Авіві.

Прем'єр Ізраїлю підтримав рішення американського президента.

Таке рішення Трампа викликало численні протести по всьому світу. Відтак, на палестинській території, зокрема, палили портрети Трампа, а рух ХАМАС пообіцяв улаштувати 9 грудня «день гніву».

Палестинці вважають східну частину Єрусалиму своєю територією. Її армія Ізраїлю відбила у 1967 році і приєднала до решти міста постановою парламенту у 1980 році.

ООН вважає східний Єрусалим окупованою територію, у той час як влада Ізраїлю вважає його своїм.

Пов`язані новини