ЄС офіційно вніс Україну до «зеленого списку» на в'їзд, а у Єврокомісії анонсували визнання наших COVID-сертифікатів
Рада Європейського Союзу внесла Україну до переліку країн, для громадян яких рекомендують скасувати карантинне обмеження на в'їзд до країн—членів ЄС. Окрім відкриття кордонів, у Єврокомісії анонсували визнання українських COVID—сертифікатів.
Про це сказав віцепрезидент Європейської Комісії з міжвідомчих відносин та прогнозування Марош Шефчович в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».
15 липня на сайті Європейської Ради офіційно додали Україну до свого «зеленого списку». Окрім того, після оновлення рекомендації зі списку зникли Руанда та Таїланд. Наразі до переліку країн, щодо яких країнам-членам ЄС рекомендують зняти карантинні обмеження на в’їзд, входять 22 країни та Китай (за умови підтвердження взаємності).
Варто зазначити, що рішення Ради ЄС має рекомендаційний характер. Тобто, остаточно дозволяти в'їзд українцям кожен член ЄС буде самостійно — з огляду на епідемічну ситуацію у своїй країні.
До того ж Рада ЄС може знову виключити Україну з цього переліку. Його оновлюють кожні два тижні, враховуючи епідемічну ситуацію в окремій країні.
Водночас віцепрезидент Єврокомісії Шефчович анонсував позитивне рішення і щодо визнання українських COVID-сертифікатів.
«Я знаю, що якщо говорити про випадки інфікування (COVID-19 ㅡ ред.), ваші цифри виглядають багатообіцяльними. Тож я вважаю, що позитивне рішення ㅡ це питання днів. Як ви розумієте, тут всі дуже обережні, тому що ми бачимо, наскільки ситуація нестабільна. Але все вказує на позитивне рішення щодо відкриття кордонів для України та визнання ваших COVID-сертифікатів», ㅡ сказав Шефчович.
Він також додав, що український COVID-сертифікат виглядає як європейський.
Що таке «ковідні сертифікати»?
«Ковідні сертифікати», або «ковідні паспорти» ㅡ документи, які свідчитимуть про те, що людина отримала щеплення проти коронавірусу, має негативний результат тесту на COVID-19 або ж одужала після зараження.
Зокрема, «ковідний паспорт» має засвідчити, що людина не лише не хвора на COVID-19, а й не створює небезпеки для інших і не може захворіти сама.
Про ці документи говорили в тій чи іншій формі з настанням пандемії коронавірусу, але тільки після старту масової вакцинації країни почали їх впроваджувати на національному рівні й говорити про запровадження певного глобального «ковідного паспорта».
Детальніше про те, як отримати COVID-сертифікат, що він може вам дати, а також чим він відрізняється від довідки та Міжнародного свідоцтва про вакцинацію, ми розповідали тут.
- Поділитися: