У ЄС пропонують заборонити імпорт російської нафти лише морем через позицію Угорщини — Bloomberg

Лідери окремих країн Європейського Союзу схиляються до часткового ембарго на російську нафту через позицію Угорщини. Вони пропонують заборонити імпорт морським шляхом, натомість постачання через трубопроводи лише обмежити.

Про це пише Bloomberg з посиланням на анонімні поінформовані джерела.

Зазначається, що уряди ЄС обговорюють з Європейською радою та Єврокомісією план, згідно з яким поставки нафти через гігантський нафтопровід «Дружба» на певний період будуть звільнені від ширшої заборони на транспортування. Йдеться про те, що такий компроміс дасть Угорщині час на адаптацію до умов припинення поставок російської нафти.

У виданні зазначили, що минулого року росія доставляла за добу через нафтопровід «Дружба» близько 720 тисяч барелів нафти. Для порівняння, морським шляхом транспортувалося 1,57 мільйона барелів на добу.

Менше з тим, цей план не має одностайної підтримки. Деякі країни раніше виступали проти розділення заборони на постачання нафти морським шляхом і через трубопроводи. Уряди цих країн побоюються, що це непропорційно вдарить на поставки цього енергоресурсу — і на когось обмеження вплинуть більше.

Позиція Угорщини

В уряді Угорщини переконують, що нафтове ембарго завдасть занадто великої шкоди для економіки країни. Водночас ЄС запропонував Угорщині та Словаччині запровадити такі санкції до кінця 2024 року, а Чехії — до червня того ж року, оскільки вони сильно залежать від російської нафти.

Але в Угорщині заявили, що підтримають ембарго, лише якщо воно стосуватиметься морських постачань цього енергоресурсу.

Видання Politico повідомляло, що в ЄС розглядають можливість фінансової компенсації Угорщині, намагаючись переконати прем'єр-міністра Віктора Орбана підписати шостий пакет санкцій проти рф.

А Bloomberg писав, що деякі країни Європейського Союзу вже заявляють, що, можливо, настав час подумати про відтермінування заборони на російську нафту, щоб запровадити інші запропоновані санкції проти рф, допоки блок не зможе переконати Угорщину підтримати ембарго.

Автор: Денис Булавін