У ЄС розділилися щодо 10-го пакета санкцій для рф. Каменем спотикання став каучук — ЗМІ
У ЄС поки не узгодили десятий пакет санкцій проти росії. За даними ЗМІ, одним із моментів суперечок є синтетичний каучук, на який хоче накласти санкції Єврокомісія.
Про це повідомляє Politico з посиланням на проєкти документів ЄС.
15 лютого голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн презентувала десятий пакет санкцій проти рф із пропозицією накласти заборону на експорт на понад 11 мільярдів євро, щоби позбавити російську економіку критичних технологій і промислових товарів. Єврокомісія хоче погодження нового пакета санкцій до 24 лютого — річниці повномасштабного вторгнення. Для цього ці обмеження мають погодити держави-члени в Раді ЄС.
Журналіст Рікард Джозвяк писав, що для прискорення рішення з цього пакета виключили «суперечливі» пункти, зокрема алмази та ядерну сферу.
Та, за даними Politico, каменем спотикання став синтетичний каучук. Його виробництво щороку приносить росії мільярди доларів доходу. Наприклад, у 2021 році рф експортувала синтетичного каучуку на майже 2 млрд доларів. З цієї суми імпорт ЄС становить близько 700 млн доларів. Деякі форми каучуку вже потрапили під санкції у попередніх пакетах, але це рішення дозволило б перекрити додаткові потоки доходу рф.
За даними Politico, Італія та Німеччина скептично ставляться до заборони продукту, Польща — підтримує.
З-поміж інших пропозицій, за даними видання:
- обмеження в галузі авіаперевезень (оператори літаків повинні будуть повідомляти ЄС про нерегулярні рейси з і до росії, щоб не допустити перевезення заборонених вантажів або осіб, які потрапили під санкції);
- фінансові санкції (ще три банки підпадають під обмежувальні заходи, від банків вимагатимуть повідомляти ЄК про активи російського Центробанку, якими вони володіють);
- санкції проти низки іранських компаній за постачання безпілотників до росії;
- санкції проти майже 100 осіб та компаній.
Доповнено. Видання EUobserver з посиланням на проєкти документів ЄС пише, що у запропонованому переліку санкцій, є електроніка, лазери, радіообладнання, програмне забезпечення, авіоніка, морські камери, обладнання, яке використовується в нанотехнологіях, вісім іранських компаній тощо.
Також список включає «символічні товари»: біде, унітази, змивні бачки та подібне сантехнічне обладнання, а також світлодіоди, конопляна пряжа, вилкові навантажувачі, машини для сортування пошти, горщики для димоходів, цегла, шини та навіть пера і стилуси для ручок.
- Поділитися: