Європейський Союз підкреслює необхідність підтримки незалежності Національного банку України. Надання нового траншу на 500 мільйонів євро очікується одразу після виконання необхідних вимог.

Про це повідомили представники Євросоюзу під час спільного прес-брифінгу за підсумками зустрічі в межах саміту «Україна-ЄС».

Окрім цього, у спільній заяві української та європейської сторони йдеться про те, що ЄС наголошує на підтримці макроекономічної стабільності та необхідності перебування України у програмі з Міжнародним валютним фондом.

«Обидві сторони підкреслили вадливість макроекономічної стабілізації України, продовження співпраці з МВФ та імплементації необхідних для отримання макроекономічної допомоги від ЄС дій. Також сторони наголосили на необхідності збереження незалежності Національного банку України», — йдеться у спільній заяві представників ЄС та України.

Там зазначили, що другий транш макроекономічної допомоги від ЄС на суму 500 мільйонів євро надійде «як тільки відповідні умови буде реалізовано».

Національний банк — є незалежним інститутом, що здійснює державний нагляд у банківській сфері, а також відповідає за монетарну політику (інфляцію та стабільність гривні).

Також під час саміту Україна-ЄС підписали 5 угод. Зокрема угоди про фінансування заходів «Програму технічного співробітництва на 2019 рік», «Антикорупційна ініціатива — друга фаза», «Підтримки громадянського суспільства та культури», «U-Lead з Європою: програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку — друга фаза», а також про зміни в угоді про «Підтримку ЄС сходу України»

Раніше про готовність надати Україні транш ЄС одразу після отримання траншу МВФ повідомляв віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович.

Раніше у Мінфіні прогнозували, що кошти мали надійти у березні 2019 року, однак цього не сталося.

11 грудня ЄС офіційно перерахував перший транш кредиту в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги Україні у розмірі 500 мільйонів євро.

500 мільйонів євро виділили у рамках макроекономічної програми для України, загальний обсяг якої складає 1 мільярд євро. Ці кошти є надзвичайно важливими для України, адже їх зарахують напряму до державного бюджету, що дозволить у стислі терміни розрахуватися за кредитними зобов’язаннями держави.

16 листопада президент підписав ратифікацію кредитної угоди з ЄС на 1 мільярд євро.

Нагадаємо, що парламент схвалив угоду про залучення 1 мільярду євро від ЄС 8 листопада.

14 вересня Україна та ЄС підписали кредитну угоду про залучення 1 мільярда євро

Поділитись: