У Європейському Союзі засудили проведення голосування за поправки до конституції Росії в анексованому Криму. В ЄС зазначили, що таке голосування є порушенням міжнародного права.

Про це йдеться в заяві представництва ЄС в Україні.

«ЄС засудив участь у голосуванні за поправки до Конституції Російської Федерації жителів територій, непідконтрольних владі, і яким вибірково були видані російські паспорти всупереч духу мінських угод», — йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що ЄС не визнає незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією і залишається непохитним у підтримці територіальної цілісності і суверенітету України.

Раніше у Великій Британії заявили, що не визнають результати голосування на референдумі щодо поправок до конституції РФ, проведеного в анексованому Криму.

Нагадаємо, з 25 червня до 1 липня в Росії й анексованому нею Криму тривало голосування щодо поправок до конституції Росії. Їх президент країни Путін запропонував внести ще в січні 2020-го. У березні їх доповнили нормою, яка дозволяє Путіну перебувати на посаді президента ще два строки — тобто теоретично до 2036 року.

За результатами голосування 77,92% учасників підтримали внесення поправок до Конституції РФ.

Поділитись: