Життя

У Євросоюзі пригрозили Білорусі санкціями через масові затримання

6 квітня, 2017 19:56
Життя/У Євросоюзі пригрозили Білорусі санкціями через масові затримання
Зберегти
Вигляд
lead
Європейський парламент пригрозив санкціями Білорусі, якщо масові затримання демонстрантів на День Волі 25 березня не будуть розслідувані належним чином.

Європейський парламент пригрозив санкціями Білорусі, якщо масові затримання демонстрантів на День Волі 25 березня не будуть розслідувані належним чином.

Про це йдеться в ухваленій 6 квітня резолюції ЄП.

«Парламент засуджує «репресії проти мирних демонстрантів» під час демонстрацій тисяч громадян по всій Білорусі, зокрема, в День Волі (25 березня), коли сили безпеки жорстоко напали і побили протестувальників і заарештували сотні людей, в тому числі вітчизняних і закордонних журналістів, які висвітлюють події. Протести були спрямовані проти ухвалення указу президента про так званий «податок на дармоїдство», — повідомляє прес-служба ЄП.

Також зазначається, що Євродепутати «бачать «явну необхідність більш широкого процесу демократизації в країні» і закликають білоруську владу звільнити всіх, затриманих в ході акції протесту, щоб зупинити переслідування незалежних засобів масової інформації та громадянського суспільства».

Також Європарламент нагадає, що ЄС скасував більшість обмежувальних заходів відносно білоруських чиновників у лютому 2016 року «як жест доброї волі, щоб заохочувати Білорусь до поліпшення прав людини, демократії та верховенства права».

Нагадаємо, 25 березня у Білорусі відбулась низка акцій протесту проти «податку на дармоїдство», які співпали з Днем Волі. Вони були жорстко розігнані, міліція затримала сотні людей, які вийшли висловити свою незгоду з політикою режиму Алєксандра Лукашенка. Також відомо, що 6 українців опинились у СІЗО після затримання під час протестів.

Також повідомлялось, що затриманим закидають підготовку масових заворушень.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини