Євросоюз закликав владу Білорусі звільнити всіх громадян, затриманих під час акцій до Дня Волі.

Євросоюз закликав владу Білорусі звільнити всіх громадян, затриманих під час акцій до Дня Волі.

Про це йдеться в заяві представниці Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Могеріні, передає Еuroradio.fm.

«Останніми днями ми щогодини спостерігали повідомлення про превентивні арешти і затримання за різними звинуваченнями. Журналістів карали за висвітлення подій», – йдеться у повідомленні.

У ЄС зауважили, що напередодні і під час проведення акцій до Дня Волі, «незважаючи на заклики міжнародного співтовариства до стриманості, реакція служб безпеки була неприйнятною».

«Такі репресії щодо свободи слова і зібрань суперечать заявленій Білоруссю політиці демократизації та її міжнародним зобов'язанням. Кроки, що вчиняються Білоруссю для дотримання загальних основних свобод, верховенства права і прав людини, залишаться ключовими у вибудовуванні відносин Європейського Союзу з цією країною», – підкреслюється в заяві.

Посольство США у Мінську також оприлюднило заяву США із закликом до влади Білорусі звільнити всіх затриманих.

Нагадаємо, 25 березня в Білорусі планувалось проведення акцій до Дня Волі, який цьогоріч співпав з протестами, що тривають понад місяць через так званий «податок на дармоїдів». Спроба провести акцію у Мінську завершилась масовими затриманнями. До відділків міліції потрапили, за різними даними, від 500 до 1000 осіб.

Втім, не виключається, що масштабні протести у Білорусі можуть поновитись протягом місяця.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: