ENRU

У засудженого в анексованому Криму Умерова хвороба Паркінсона та діабет — адвокат

Вирок у вигляді двох років колонії-поселення для заступника Меджлісу Ільмі Умерова, який 27 вересня виніс окупаційний суд Криму, є небезпечним для нього у зв’язку зі станом здоров’я.

Про це в ефірі Громадського повідомив колишній адвокат Умерова Микола Полозов. (Полозов був переведений ФСБ у статус свідка, тому наразі не захищає Умерова).

«Ільмі — людина дуже хвора. У нього хвороба Паркінсона, діабет, ішемічна хвороба, він інвалід третьої групи. Той вирок, який йому винесли — навіть більш жорсткий, ніж просив прокурор — для нього смертний вирок. Немає відповідних умов у колонії-поселенні», — зазначив він.

За словам Полозова, є лише одна така колонія в Криму — у Керчі.

Водночас, захисник упевнений, що Умерова відправлять відбувати покарання до РФ.

«Це робиться спеціально, для того, щоб зламати людину, щоб залякати інших. Я не виключаю, що його можуть відправити і в Сибір», — сказав Полозов.

Він пояснив, що наразі єдина мета захисників — послідовно довести справу до Європейського суду, а згодом передати справу у міжнародний суд в Гаазі.

Окупаційний суд Сімферополя 27 вересня засудив Ільмі Умерова до 2 років колонії-поселення. МЗС України вимагає негайно звільнити Умерова.

Слідчі кримського управління ФСБ Росії в травні 2016 року порушили проти Умерова кримінальну справу за статтею 280.1 КК РФ.

За версією правоохоронних органів, у березні заступник голови Меджлісу в ефірі телеканалу АТR публічно закликав «до порушення територіальної цілісності РФ».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримські татари продовжують жити в Криму, як більмо на оці — заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров

Раніше в ООН доповіли про арешти в Криму, катування і нав'язування громадянства РФ.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram