Серед силовиків, які затримували активістів кримськотатарського національного руху у «справі Веджіє Кашка», були щонайменше двоє колишніх співробітників розформованого спецпідрозділу Міністерства внуттрішніх справ України «Беркут».

Про це розповів російський адвокат Микола Полозов, повідомляє «Крим.Реалії».

За словами адвоката, такі дані виявилися у матеріалах дослідчої перевірки за фактом загибелі ветеранки руху кримських татар Веджіє Кашка. 

«Щонайменше два співробітника Росгвардії, які здійснювали затримання Веджіє Кашка та інших активістів, — колишні співробітники українського спецпідрозділу МВС «Беркут». З їхніх свідчень не зрозуміло, хто з них безпосередньо здійснював затримання. Всі вони в один голос стверджують, що не чинили психологічного і тим більше фізичного тиску на Веджіє Кашка», — розповів Полозов.

Він зазначив, що не може, назвати прізвища цих людей, оскільки перебуває під підпискою про нерозголошення. 

Адвокат додав, що окрім співробітників Росгвардії під час затримання були присутні співробітники Федеральної служби безпеки та Центру Е.

Раніше Полозов повідомляв, що Слідчий комітет Росії в Криму неодноразово обмежував доступ до матеріалів дослідчої перевірки та відеозаписів у справі Веджіє Кашка.

Крім того, адвокат розповів, що 7 листопада російський суд в Сімферополі продовжить розгляд його скарги на «незаконні дії» слідчої, яка «обмежувала доступ до матеріалів перевірки» — Надії Балашової.

Полозов зазначив, що «повністю ознайомився» з текстовими документами дослідчої перевірки та невдовзі планує переглянути два відеозаписи: оперативну зйомку затримання кримськотатарських активістів і відео розтину загиблої Веджіє Кашка.

23 жовтня 2018 року піконтрольний окупаційній владі Верховний суд анексованого Криму відхилив апеляцію адвокатів на продовження запобіжного заходу та залишив під вартою фігурантів «справи Веджіє Кашка»

Нагадаємо, фігуранта «справи Веджіє Кашка» Асана Чапуха відпустили з СІЗО під домашній арешт через критичний стан здоров'я та неможливість необхідного лікування в СІЗО.

23 листопада 2017 в анексованому Криму російські силовики затримали та взяли під варту Асана Чапуха разом із трьома іншими кримськими татарами. Унаслідок цих дій від інфаркту померла 83-річна ветеранка кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Щодо чотирьох затриманих (Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Руслана Трубача та Кязіма Аметова) порушили кримінальну справу за підозрою в нібито вимаганні.

ЧИТАЙТЕ: Велика роль маленької жінки — Веджіє Кашка


Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile