У затриманого екс-депутата Олександра Шепелєва, якого підозрюють у низці тяжких та особливо тяжких злочинів, після затримання зламані ніс та щелепа.

У затриманого екс-депутата Олександра Шепелєва, якого підозрюють у низці тяжких та особливо тяжких злочинів, після затримання зламані ніс та щелепа.

Про це «Українські правді» повідомив військовий прокурор Анатолій Матіос.

Він стверджує, що МВС, СБУ та прикордонники, які мали доручення на розшук, не брали участі у незаконному утриманні Шепелєва.

«От скажіть мені, скільки в нас у державі є спецпідрозділів? Наприклад, від Головного управління розвідки Міноборони і до НАБУ. Гіпотетично, будь-хто зі співробітників міг представитися. Чи бандити, чи якісь кримінальні угруповання – усі могли представитися неіснуючим спецпідрозділом військової прокуратури», — каже Матіос.

«Я в цьому вбачаю чийсь єзуїтський підхід – перекласти проблему з хворої голови на здорову. Але не пожартую так – ця здорова голова, яка називається військова прокуратура, точно розбереться. Як ми це неодноразово доводили в інших справах», — додав він.

Матіос додав, що поки здоров'я Шепелєва не покращиться, слідчі дії з ним проводити не можна: «Через переламану щелепу і ніс йому поставили спеціальні шини, з якими йому зараз важко розмовляти, він потребує подальшого медичного нагляду».

9 лютого 2018-го колишнього народного депутата України Олександра Шепелєва затримали за підозрою в замаху на вбивство, банківських махінаціях та ще за низкою проваджень. У ГПУ заявили, що у Шепелєва при затриманні знайшли посвідчення «МДБ ДНР».

Коли його привезли на засідання суду для обрання запобіжного заходу, на його обличчі помітили синці.

У Службі безпеки України заявляли про законність дій працівників під час затримання колишнього депутата Олександра Шепелєва.

Печерський районний суд Києва 10 лютого обрав для Шепелєва запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 8 квітня. Один із захисників екс-народного депутата 10 лютого у суді погрожував зброєю працівнику ГПУ.

В Україні колишнього депутата підозрюють у вчиненні низки особливо тяжких та тяжких злочинів. Його звинувачували в розкраданні коштів «Родовід Банку» і замовленні кількох убивств, зокрема, банкіра Сергія Кириченка в 2003 році і полковника МВС Романа Єрохіна в 2006-му, а також замаху на вбивство банкіра Сергія Дядечка в 2012 році.

Вперше Шепелєв був оголошений у розшук у січні 2013 року. Він утік до Угорщини, яка в березні 2014 року видала його Україні. Однак у липні того ж року Шепелєв утік з лікарні до Росії разом із охоронцем. 

У березні 2015 року Шепелєв був затриманий російськими правоохоронцями, суд дозволив екстрадувати його в Україну. Втім, екстрадиція так і не відбулася, в серпні 2016 року він був звільнений з російського СІЗО.

Поділитись: