Президент України Володимир Зеленський ініціював позачергове засідання Верховної Ради України 18 липня. Як повідомив заступник керівника Офісу Президента України Руслан Рябошапка, на позачергове засідання президент внесе 3 законопроекти:
  • про розвантаження суддів Антикорупційного суду, що дозволить суду запрацювати;
  • про незаконне збагачення;
  • про відстрочення штрафних санкцій для тих, хто не встигне розмитнити автомобілі на єврономерах.

«Якщо цього не буде зроблено (якщо Рада не збереться — ред.), то антикорупційні ініціативи першочергово будуть прийнять новим парламентом, а що стосується штрафних санкцій щодо нерозмитнення авто з іноземною реєстрацією – нам доведеться терміново скликати нараду із колегами з МВС, Нацполіції та Мінінфраструктури й представниками громадських об’єднань і шукати інші механізми, але закон таких механізмів наразі не передбачає. Тобто, це може призвести до конфліктів на дорогах, коли поліція почне застосувати санкції і вилучати авто», — сказав Рябошапка. 

Зазначимо, що у ДФС заявили, що пільговий період, протягом якого власників «євроблях» не штрафуватимуть, закінчиться 22 серпня, а не 24 серпня, як повідомлялось раніше.

Нагадаємо, що п’ятниця 12 липня стала останнім робочим днем парламенту VIII скликання. 

20 травня відбулась інавгурація президента Володимира Зеленського. Під час промови шостий президент заявив, що розпускає парламент.

21 травня Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради і призначив дострокові вибори на 21 липня. Низка депутатів оскаржила розпуск Ради, але 20 червня Конституційний суд визнав законним розпуск Ради Зеленським.

Поділитись: