Конституційний суд визнав, що указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради не суперечить закону.

Про це повідомили в прес-службі Конституційного суду.

Так, судді зазначили, що цей склад парламенту не відновив у регламенті «правове регулювання питання припинення діяльності коаліції депутатських фракцій», з яким пов’язується початок перебігу місячного терміну формування нової коаліції і право президента на розпуск Ради, якщо коаліцію не створили.

Таким чином, як вказує КС, між президентом і Радою виник «конституційний конфлікт» щодо дострокового припинення повноважень парламенту, який «немає правового рішення», бо Конституція не визначає порядку припинення діяльності коаліції.

«Водночас, носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ; народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування (частина друга статті 5 Конституції України). Це засадниче положення конкретизується приписом статті 69 Конституції України про те, що народне волевиявлення здійснюється через вибори. Конституційний Суд України констатував, що розв’язання конституційного конфлікту народом шляхом проведення позачергових виборів до Верховної Ради України відповідає вимогам частини другої статті 5 Конституції України», — пояснив своє рішення суд.

Рішення Конституційного суду є остаточним і не підлягає оскарженню.

  • Група депутатів заявила, що це рішення незаконне і оскаржила його у Конституційному суді.
  • 11 червня Конституційний суд почав розгляд питання про відповідність указу президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради та призначення дострокових виборів Конституції України. Суд продовжив засідання, але у закритому режимі. Володимир Зеленський також прийшов на засідання Конституційного суду, де розглядали законність його указу.
  • 14 червня спікер ВР Андрій Парубій заявив, що передав до Конституційного суду документи про чисельність парламентської коаліції на момент виходу з неї фракції «Народного фронту», за якими кількість депутатів в коаліції була більшою за 226.
  • Виборів 21 липня не буде, якщо Конституційний суд визнаєнезаконними 2 пункти указу, повідомили в громадянській мережі ОПОРА.
Поділитись: