У ЗМІ повідомили, що дані електронного перепису просто помножили на 0,888, Дубілет звинувачення відкидає
Низка великих медіа поширили статтю сервісу Socialdata, у якій йдеться про те, що дані статево—вікової структури населення України отримали простим множенням даних Держстату на 0,888. Дмитро Дубілет, відповідальний за перепис, називає публікацію фейковою.
Зокрема, за даними Socialdata, у наведених Дубілетом даних електронного перепису кількість українців за різними статево-віковими групами відрізняється від даних Державної служби статистики (яка моніторить кількість населення на постійній основі, звіряючись з даними щодо народжуваності та смертності) на 11,2%. Такого висновку сервіс дійшов, співставивши дані електронного перепису та Держстату.
«Відразу якось дивно вразило практичне однакове співвідношення між статево-віковими групами — що становить близько 88,8%. І тут закралася підозра. А що, якщо ніякої «екстраполяції» насправді не було?», — йдеться у повідомленні сервісу.
Дмитро Дубілет, який оприлюднив дані електронного перепису, заявив, що заява Socialdata — фейк, адже в уряді не приховували, що дані перепису частково отримали шляхом екстраполяції даних (тобто множення), але лише частково. Зокрема, Дубілет процитував свій пост, у якому він оголосив дані електронного перепису.
«Ми взяли кількість пенсіонерів за даними пенсійного фонду. Потім ми екстраполювали ці дані через статево-вікову структуру. Соціологи називають такий графік «ялинкою»... Цю ялинку ми взяли відразу з двох джерел: дані Держстату та дані державних реєстрів. На щастя, ці дві ялинки збіглися практично повністю. До речі, коли ми виявили цей збіг, ми почали танцювати від радості», — повідомив Дубілет.
Він зазначає, що дані електронного перепису отримували одразу з декількох джерел, а не простим множенням на 0,888, як заявляють у Socialdata. Те, що різниця між даними перепису та даними Держстату відрізняється на 11,2% за всіма статево-віковими групами, Дубілет пояснює тим, що Держстат так само користується даними реєстрів, як робили і в уряді, проводячи електронний перепис.
«Чому дані «ялинки» за даними Держстату і за даними, які ми дістали з електронних реєстрів, майже повністю збіглися? Тому що Держстат свою ялинку вів так само на підставі електронних реєстрів. Як тільки хтось помирає або народжується — Держстат відображає це у своїй ялинці. Незрозуміло, навіщо підносити, як «сенсацію» те, що було чорним по-білому написано нами ж в описі методології», — зазначив міністр Кабміну.
Він додав, що дану публікацію поширюють на замовлення і в уряді вже мають версії того, хто це робить.
«Одна з версій полягає в тому, що фейк розганяють люди, чию схеми на сотні мільйонів гривень ми нещодавно викрили. Зараз готуємо матеріали до ДБР. Протягом тижня опублікую цю інформацію», — заявив Дубілет.
Нагадаємо, населення України, згідно з даними так званого електронного перепису станом на 1 грудня 2019-го, становить 37 мільйонів 289 тисяч людей. Ця цифра враховує тільки чисельність населення на підконтрольній українській владі території України, тобто до неї не увійшли мешканці окупованих територій та анексованого Криму.
У порівнянні з попереднім переписом 2001 року населення України скоротилося на понад 11 млн людей. Тоді цей показник становив 48 мільйонів 457 тисяч.
- Поділитися: