Олександр Бєлобоков, учасник Ігор Нескорених 2018
Фото: Facebook-сторінка Олександра Бєлобокова
Учасника Ігор Нескорених Олександра Бєлобокова запідозрили в отриманні побутової, а не бойової травми, що порушує правила участі в міжнародних змаганнях. Сам Бєлобоков заперечує й каже, що отримав поранення під час спецзавдання як доброволець.

З цьогорічних Ігор Нескорених Україна повернулася з 20 медалями. Дві з них завоював паверліфтер з Маріуполя Олександра Бєлобоков — «золото» з веслування на тренажерах та «срібло» зі штовхання ядра.

Окрім привітань, чоловік також отримав чимало запитань щодо своєї травми — де саме він поранив руки. Адже обов'язковою умовою участі в Іграх Нескорених є бойова травма.

«У змаганнях беруть участь діючі військовослужбовці та ветерани, які отримали поранення, травми або захворювання при виконанні своїх службових обов’язків під час бойових дій», — йдеться у правилах.

Видання TheБабель знайшло двох людей, які ствердили — бачили, як чоловік поранив руки на пляжі, одна з них навіть сама, як стверджує, надавала йому допомогу.

Перша — мешканка Маріуполя Євгенія Кацаран, яка відпочивала на пляжі «Піщаному» в Маріуполі 25 травня 2014 року. Вона стверджує, що бачила, як Бєлобоков відпочивав на пляжі зі своїми друзями та родиною. Потім, за словами Євгенії, Бєлобоков пішов купатися. Поруч пропливав катер, який тягнув мотопароплан. У якийсь момент мотопароплан почав знижуватися, а Бєлобоков підняв руки — вони потрапили у гвинт мотопараплана.

Її слова підтвердила ще одна дівчина — Олександра Тіщенко. Вона також згадала літальний об'єкт і руку, яка трималася «на клаптику шкіри». Тіщенко стверджує, що сама перев'язувала руку Бєлобокову «парео» або «шарфом».

Сам Олександр Бєлобоков стверджує, що 25 травня 2014 року він отримав травму під час виконання бойового завдання як доброволець, оскільки «добре знав місцевість на новоазовському напрямку».

«Під час виконання та відпрацювання визначеного мені завдання 25 травня стався незапланований підрив. Як наслідок — поранення обох рук і ніг», — написав Бєлобоков на своїй сторінці.

Підтримала його також волонтерка організації «Новий Маріуполь» Марія Подибайло, яка стверджує, що чоловік виконував бойове завдання. Подибайло зазначила, що знає керівника підрозділу, у якому був Бєлобоков.

За її версією, 25 травня 2014 року чоловік поранив руки на своєму першому завданні.

«Саша відпрацьовує навчально-бойове завдання командира — «сліпе» споряджання гранати РГД-5... Положення тіла Саші — навприсядки. У результаті порушеної координації дій, особистої помилки (брак досвіду і хвилювання) він витягує чеку, встигає витягти руки, ящик розкручує, ним травмуються руки, через отвори для рук вилітають осколки, які і травмують ногу», — написала волонтерка на своїй сторінці.

Зазначимо, що вона не була присутня на місці події, а передає інформацію зі слів інших членів групи, яка виконувала завдання.

Далі, пише волонтерка, Бєлобокова доставили в Маріуполь та знайшли лікаря «Савича», який вже пришивав руки. Уже в лікарні «з’являється робоча версія про «катер і лопасті», щоб не розповідати про спецзавдання.

«Операція триває 6-7 годин. За цей час з’являється робоча версія про «катер і лопасті». Тому після операції Тетяна саме її і озвучує лікарю. Той не вірить. І ще декілька разів до виписки намагається «вивести» на чисту воду: та вже розкажіть, що насправді сталось? Проте, всі притримуються цієї версії зі зрозумілих причин. Цю ж версію Сашко, без зайвих подробиць, озвучує своїм знайомим», — написала волонтерка.

У лікарняній довідці Бєлобокова вказано: «Зі слів потерпілого, травма у побуті».

Видання TheБабель зазначає, що в описі рентгенівських знімків немає жодної згадки про дрібні уламки, які б мали залишитися в його тілі після мінно-вибухового поранення. Лікар, який аналізував опис травми на прохання видання, сказав, що описана «звичайна побутова травма».

29 жовтня до Києва повернулася українська команда Ігор Нескорених з 20 медалями.

На Іграх 20-27 жовтня в Сіднеї українці змагалися в шести дисциплінах: легкій атлетиці (біг, штовхання ядра, метання диска, стрибки в довжину), плаванні (запливи на 50 і 100 метрів вільним стилем, брасом та на спині), веслуванні на тренажері (1-хвилинний спринт і 4-хвилинна витривалість), велоспорті на шосе, стрільбі з лука та паверліфтингу.

Поділитись: