Учені виявили нову екосистему під ложем океану

Міжнародна група вчених на борту судна з Інституту океану Шмідта відкрила нову екосистему на глибині близько 2,5 кілометрів. Істоти отримують енергію від мінералів.
Про це пише Science alert із посиланням на дослідження науковців.
Акванавти за допомогою підводного робота перевернули плити вулканічної кори в океані. У такий спосіб вони виявили нову екосистему у вулканічних порожнинах. Ця екосистема була прихована під іншою.
Уперше цю місцевість почали досліджувати в 1970-х роках. Тоді там виявили гідротермальні джерела, які виливають гарячі, багаті мінералами рідини в глибини океану. Проте дослідники ніколи не шукали тварин під цими вулканічними гарячими джерелами.
Учені кажуть, що під плитою перебували печерні системи, повні черв’яків, равликів і хемосинтезувальних бактерій. Істоти живуть у воді з температурою 25 градусів за Цельсієм.
Дослідники вперше виявили, що під гідротермальними джерелами живуть тварини. Виконавча директорка інституту Джіотіка Вірмані пояснює, що до цього було відомо лише про тварин, що живуть на суші в підземних порожнинах, а в океані — про істот, що живуть у піску та мулі.
Найбільшу увагу вчені надали трубковикам, які подорожують під дном крізь вулканічні рідини, щоб колонізувати нові середовища існування.
«Це відкриття значно розширило наше розуміння життя тварин у глибоководних гідротермальних джерелах. Тварини, що живуть над і під поверхнею, процвітають разом в унісон, залежно від рідини знизу та кисню в океанській воді згори», — каже екологиня Моніка Брайт із Віденського університету.
Після знахідки дослідники припустили, що більшість із цих трубковиків проживають під поверхнею землі, оскільки раніше тільки невелику кількість можна було помітити навколо тріщин.
Для підтвердження гіпотези вони провели експеримент із сітчастою коробкою. Через кілька днів коробку забрали й виявили, що територію заселили нові тварини. Ці тварини, імовірно, прибули з-під землі, а саме — з тріщин ложа океану, йдеться в повідомленні.
Результати знахідок опублікують у найближчі місяці. Водночас вчені кажуть, що у випадку підтверджень своїх слів, майбутні глибоководні розкопки можуть серйозно порушити цю нещодавно віднайдену екосистему.
«Відкриття нових істот, ландшафтів, а тепер і абсолютно нової екосистеми підкреслює, скільки всього нам ще належить відкрити про наш океан і наскільки важливо захистити те, чого ми ще не знаємо чи не розуміємо», — каже президентка й співзасновниця Інституту океану Шмідта Венді Шмідт.
Команда складається з представників США, Німеччини, Нідерландів, Франції, Коста-Рики та Словенії. Вона діяла під керівництвом докторки Моніки Брайт із Віденського університету.
- Поділитися: