ENRU

Удар США по сирійській авіабазі оскаржили колишні юристи Обами

Через місяць після того, як президент США Дональд Трамп розпорядився завдати удару по сирійській авіабазі у відповідь на хіматаку в сирійській провінції Ідліб, його адміністрація досі не представила обгрунтування атаки.

Як пише видання New York Times, у зв'язку з цим, урядова контрольна група адвокатів, якою управляють колишні юристи адміністрації Барака Обами, звернулась до суду.

Ціль їхнього клопотання — змусити адміністрацію Трампа розкрити юридичне обгрунтування атаки або визнати, що вона була здійснена «без думки про закон».

Зазначається, що раніше лідери США також одноосібно приймали рішення про застосування зброї. Однак згодом публікувались відповідні документи, які обгрунтовували такі заходи.

У теперішньому випадку, зазначили юристи, документів немає досі.

Нагадаємо, що в ніч на 7 квітня Сполучені Штати запустили 59 крилатих ракет «Томагавк» по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на хімічну атаку в провінції Ідліб. 

4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газомРезультати розтину жертв отруєння у сирійській провінції Ідліб підтвердили те, що проти них була використана хімічна зброя.

Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власні заходи». 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram