У Міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що домовилися з Газпромом про закупівлю газу не з газотранспортної системи України, а з Австрії. Таким чином країна хоче убезпечити себе від проблем з газопостачанням на випадок відсутності нового договору між Україною та Росією про транзит з 2020 року.

«Питання енергобезпеки має також геополітичну складову через те, що термін дії транзитного договору між Україною та Росією спливає наприкінці 2019 року, а новий договір поки не підписано. Це означає, що легко може статися ситуація, коли Росія більше не постачатиме газ в Європу через Україну», — повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто за підсумками зустрічі з головою Газпрому Олексієм Міллером.

За його словами, Угорщина планує купувати російський газ не на кордоні з Україною, а в Австрії, про що уряд країни домовився з Газпромом. Також в Угорщині заявили, що планують закуповувати російський газ ще й з «Турецького потоку», після того, як Росія доведе його до кордонів країни.

Напередодні повідомлялось, що Болгарія готова відмовитися від потужностей українського транзиту газ.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Раніше повідомляли, що «Турецький потік» будують із запізненням, а його завершення очікується уже після закінчення чинного контракту на транзит між Україною та Росією, тобто після 1 січня 2020 року.

Також у Газпромі повідомили, що ще один газопровід в обід України — «Північний потік-2» — готовий на третину.

Напередодні у Дані повідомляли, що поки не мають наміру дозволяти Росії будувати «Північний потік-2» у своїх водах через агресію Росії на Сході України та у Криму.

Поділитись: