Угорщина виступила проти плану ЄС із військової підтримки України на €20 млрд — Politico

Угорщина наразі є найбільшою перешкодою в спробі Європейського Союзу створити довгостроковий фонд обсягом до 20 мільярдів євро для підтримки армії України. Країна виступила проти цього плану.

Про це пише Politico з посиланням на слова міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто.

Там нагадують, що міністри закордонних справ під час зустрічі в Брюсселі 20 липня вперше обговорили цю пропозицію. Вона передбачає виділення Україні щонайменше 5 мільярдів євро на рік протягом наступних чотирьох років для покриття витрат країн ЄС на купівлю та пожертвування зброї для України та навчання українських бійців.

Але під час цієї зустрічі очільник МЗС Угорщини Петер Сіярто, як стверджує Politico, заявив, що його країна буде виступати проти створення такого фонду.

Він наголосив, що доки Україна не видалить угорський банк OTP зі свого списку «спонсорів війни», Угорщина не виділить грошей для фонду ЄС.

«Ми не можемо вести переговори щодо нових фінансових зобов’язань за "Європейським фондом миру", доки не буде вирішено [питання] OTP», — сказав Сіярто.

Посадовці планують до жовтня, наступної зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі, остаточно прописати умови угоди. Деякі дипломати вважають, що до того часу позиція Угорщини може змінитися.

Більше про фонд

Європейський фонд миру (ЄФМ) створили в березні 2021 року для фінансування зовнішньої політики й політики безпеки, пов’язаних із військовими та оборонними питаннями.

Гроші виділяють для запобігання конфліктам, збереження миру та зміцнення міжнародної безпеки й стабільності. ЄФМ вже надав українським Збройним силам шість пакетів підтримки.

ЄС виділив приблизно 4 мільярди євро для військового фонду після вторгнення росії в Україну. Але чиновники хочуть створити більш стабільне джерело грошей, щоб уникнути необхідності постійно вести складні розмови про поповнення скарбниці.

Поштовх до багаторічного фонду є частиною ширших зусиль Заходу надати Україні більш постійні гарантії безпеки. Саме ця тема домінувала на нещодавньому саміті НАТО в Литві.