Українська політика «сягнула жахливого дна» у вирішенні конфлікту щодо отримання другого громадянства українцями Закарпаття, заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Сійярто обговорив конфлікт Будапешта й Києва з заступником генсекретаря НАТО, а також поінформував про це Державний департамент США.

Угорський міністр вважає, що українські політики нібито хочуть змінити етнічний склад Берегового на Закарпатті і в подальшому «зменшити кількість угорської меншини у місті». Сійярто сказав, що українські депутати обговорюють пропозиції, «які нагадують найтемніші диктатури».

«Однак найбільш шокуюча річ — це те, що сусідня країна не засуджує і не висловлює протест проти петиції, опублікованої на сайті Верховної ради про депортацію закарпатських угорців», — заявив глава МЗС Угорщини.

Йдеться про те, що 21 вересня на сайті Ради чоловік на ім'я Ростислав Гаврилюк зареєстрував петицію. У ній він пропонує депортувати українців Закарпаття, які отримали угорське громадянство. Петиція має набрати 25 тисяч підписів. За три тижні її підписали 520 людей. Зазначимо, що такі петиції може зареєструвати будь-який громадянин України.

Крім того, на думку Сійярто, Київ нібито змовився з «екстремістами», які оприлюднили персональну інформацію сотень угорців Закарпаття, які мають подвійне громадянство.

Наголосимо, що в Україні не заборонено мати друге громадянство, однак лише в тих випадках, коли людина отримала його законними шляхами (всиновлення, одруження з іноземцем, за територіальним походженням тощо). Крім того, за подвійне громадянство не передбачена депортація.

Також закон України не зобов'язує людину повідомляти владу про отримання іншого паспорта, вона просто має на це право. І лише в разі повідомлення людиною про інше громадянство — це стане причиною для припинення її українського громадянства. Автоматично громадянства України не позбавляють за таких умов.

Нагадаємо, 10 жовтня посла України в Угорщині Любов Непоп викликали у Міністерство закордонних справ Угорщини через публікацію сайтом «Миротворець» інформації про понад 300 закарпатських чиновників, які мають українське та угорське громадянство. Глава МЗС Угорщини звинуватив владу України у причетності до сайту «Миротворець».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як угорські паспорти підривають відносини Києва з Будапештом

Нагадаємо, ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Радник голови МЗС України в ефірі Громадського пояснив, що українці на Закарпатті, які отримують угорські паспорти, використовують їх для вільного працевлаштування в Євросоюзі, а не поповнюють таким чином угорську спільноту.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що «утиски угорців» на Закарпатті не припиняться, поки Петро Порошенко є президентом України.

Прокуратура порушила кримінальну справу через видачу українцям угорських паспортів на Закарпатті та розслідує її за статтею про державну зраду.

4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Береговому персоною нон-грата. Він уже покинув територію України.

Угорщина у відповідь вирішила вислати представника українського посольства в Будапешті. 8 жовтня повідомлялося, що український дипломат, якого вислали з консульства у Будапепшті, повернувся в Україну

Поділитись: