Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто вважає, що «утиски угорців» на Закарпатті не припиняться, поки Петро Порошенко є президентом України.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто вважає, що «утиски угорців» на Закарпатті не припиняться, поки Петро Порошенко є президентом України.

Про це повідомляє прес-служба МЗС Угорщини.

«Доки Україну очолює нинішній президент, розпалювання ненависті проти угорців з боку української держави не припиниться, оскільки президент вважає це способом здобути певну громадську підтримку, яка наразі дуже низька», — наголосив Сіярто під час зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним на сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.

Він також додав, що після чергових виборів президента України ця ситуація може змінитися.

На думку Сіярто, останні півтора року Україна «постійно утискає права» національних меншин, зокрема угорської меншини на Закарпатті.

Також глава МЗС Угорщини підкреслив, що видача угорських паспортів у Береговому не є порушенням міжнародного права.

Сіярто зазначив, що в разі висилки угорського консула Будапешт негайно вишле з країни консула України.

Нагадаємо, ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Після опублікованого відео міністр закордонних справ України заявив про можливість висилки консула Угорщини.

У відповідь Угорщина пригрозила сповільнити інтеграцію України в ЄС.

Радник голови МЗС України в ефірі Громадського пояснив, що українці на Закарпатті, які отримують угорські паспорти, використовують їх для вільного працевлаштування в Євросоюзі, а не поповнюють таким чином угорську спільноту.

24 вереня у місті Береговому Закарпатської області пікетували консульство Угорщини. Учасники пікету звернулися до українського уряду з проханням звернути увагу на «антиукраїнську політику сусідньої країни».

Поділитись: