Угоду з Малайзією про розслідування катастрофи МН17 продовжено на рік

Президент України Петро Порошенко підписав закон про продовження дії угоди між Україною та Малайзією щодо направлення Малайзійського персоналу до України у зв’язку з падінням літака Malaysian Airlines рейсу МН17 від 1 серпня 2014 року.

В разі необхідності, за взаємною згодою сторін, термін дії угоди може бути продовжено.

Закон був ухвалений Верховною Радою України 25 грудня цього року і набирає чинності з дня його опублікування.

13 жовтня Нідерланди оприлюднення результати техічного розслідування катастрофи рейсу МН17. За висновками розслідування, характер уражень чітко вказує на конкретну модель ракети - 9N314М.

У той же день російський зброярський концерн Алмаз-Антей опублікував свої підсумки симуляції авіакатастрофи Боїнга. За їх висновками, ракета, що збила лайнер, була випущена з території під контролем ЗСУ.

Міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс заявив, що Москва цілеспрямовано «напускає туману» довкола технічного звіту щодо катастрофи МН17.

Літак Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам - ​​Куала - Лумпур), було збито 17 липня 2014 поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі, хто перебував на борту - 298 осіб. Тіла загиблих з місця аварії доставляли на поїзді до Харкова, потім транспортували літаками в Нідерланди.

Основну частину уламків з місця аварії вивезли в 2014 році. Імовірно, звіт про розслідування аварії літака Нідерланди опублікують 13 жовтня.

За даними представників української влади, а також кількох незалежних досліджень, літак збили з територій донецьких бойовиків за допомогою зенітногоракетного комплексу Бук, переданого їм Росією. Росія неодноразово заперечувала свою причетність до авіакатастрофи, пропонуючи різні версії вини України.

/ фото АПУ