УКРАЇНА

Домовленостей з Україною щодо «Закону про освіту» не досягнуто — Угорщина

9 лютого, 2018 12:45
УКРАЇНА/Домовленостей з Україною щодо «Закону про освіту» не досягнуто — Угорщина
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ Угорщини заявило, що не досягло домовленостей з Україною щодо мовної статті закону про освіту.

Міністерство закордонних справ Угорщини заявило, що не досягло домовленостей з Україною щодо мовної статті закону про освіту.

Про це заявив заступник секретаря відомства Тамаш Менцер.

«Ніякої угоди не було досягнуто щодо закону України «Про освіту». Україна як і раніше відмовляється виконувати рекомендації Венеціанської комісії», — заявив він.

За словами Менцера, українські ЗМІ розповсюдили неправдиву інформацію про те, що Міністерство закордонних справ України доовилося з угорськими партнерами.

«Повідомлення, опубліковані українськими ЗМІ, — брехня, ситуація в точності навпаки», — додали в Угорщині.

У відповідь на це заступник глави Міністерства закордонних справ Василь Боднар заявив, що з держсекретарем МЗС Угорщини все ж домовлялися про позитивні рішення.

«МЗС Угорщини заперечує результати переговорів в Ужгороді! Дивно виходить — з Держсекретарем МЗС домовляєшся про шляхи вирішення питання, він підтверджує позитив переговорів на пресу, а потім речник озвучує зовсім протилежне. Особливості  дипломатії», — написав Боднар у Twitter.

Нагадаємо, що 8 лютого заступник глави Міністерства закордонних справ Василь Боднар за результатами переговорів з Будапештом заявив про узгодження ключових позицій щодо мовного питання у законі про освіту.

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

У МЗС Угорщини наголосили, що блокуватимуть євроінтеграцію України, якщо закон про освіту не змінять.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Венеційська комісія у висновках стосовно статті 7 у законі «Про загальну середню освіту» визначила, що ця стаття є рамковою і підлягає деталізації, а також потребує подовження перехідного терміну для впровадження.

ДИВІТЬСЯ: Що не так в освітньому законі — рекомендації Венеційської комісії.

Пов`язані новини