Міністр закордонних справ України заявив, що Угорщина повинна буде відкликати свого консула в Берегові до кінця цього тижня, в іншому випадку Україна вишле його сама.

Міністр закордонних справ України заявив, що Угорщина повинна буде відкликати свого консула в Берегові до кінця цього тижня, в іншому випадку Україна вишле його сама.

Про це він заявив у відеозверненні, опублікованому у Facebook.

«Я запропонував угорському міністру відкликати цього консула. Якщо це не буде зроблено цього тижня, ми надішлемо ноту угорській стороні про його висилку. Саме цього тижня», — наголосив він.

Глава МЗС України зазначив, що Росія може скористатися можливістю дестабілізувати ситуацію на Закарпатті у зв’язку з конфліктом між Україною та Угорщиною через заклик угорського консульства приховувати видачу угорських паспортів українським громадянам.

Клімкін закликав утриматися від проявів міжнаціональної ворожнечі.

«Я застерігаю всіх від «наїздів», вибачте за недипломатичну мову, або цькування угорців Закарпаття. Навпаки, ми повинні допомогти нашій угорської громаді, повинні перехопити ініціативу, діяти дуже послідовно і ініціативно. І взагалі будемо діяти з Угорщиною ввічливо, але дуже жорстко», — зазначив Клімкін.

Нагадаємо, 1 жовтня стало відомо, що Угорщина не відкликатиме свого консула із Закарпаття через скандал з видачею українцям угорських паспортів.

Раніше Угорщина заявила, що надання громадянства українцям Закарпаття в угорському консульстві в Берегові не суперечить жодним українським нормам.

Також у Будапешті заявили, що «вжили відповідних заходів» після того, як міністра Сійярто внесли до бази «Миротворця» за звинуваченнями в «зазіханні на суверенітет України».

Зазначимо, Конституція України визначає, що в українців є єдине громадянство. А підстави його припинення та набуття визначає закон. В Україні не заборонено мати друге громадянство, однак лише в тих випадках, коли людина отримала його законними шляхами (всиновлення, одруження з іноземцем, за територіальним походженням тощо).

Водночас якщо людина добровільно звернулася про набуття громадянства іншої держави, подала відповідну заяву, або «склала присягу на вірність», як йдеться в опублікованих відео з Закарпаття — це є підставою для втрати громадянства України.

Закон України «Про громадянство» визначає, що якщо українець набув громадянство іншої держави, то у правових відносинах з Україною він вважається лише українцем. Тобто законне подвійне громадянство в Україні не заборонене, воно просто не визнається.

Також закон України не зобов'язує людину повідомляти владу про отримання іншого паспорта, вона просто має на це право. І лише в разі повідомлення людиною про інше громадянство — це стане причиною для припинення її українського громадянства. Автоматично громадянства України не позбавляють за таких умов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як угорські паспорти підривають відносини Києва з Будапештом

Нагадаємо, ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Після опублікованого відео міністр закордонних справ України заявив про можливість висилки консула Угорщини. У відповідь Угорщина пригрозила сповільнити інтеграцію України в ЄС.

Радник голови МЗС України в ефірі Громадського пояснив, що українці на Закарпатті, які отримують угорські паспорти, використовують їх для вільного працевлаштування в Євросоюзі, а не поповнюють таким чином угорську спільноту.

24 вереня у Береговому Закарпатської області пікетували консульство Угорщини. Учасники пікету звернулися до українського уряду з проханням звернути увагу на «антиукраїнську політику сусідньої країни».

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що «утиски угорців» на Закарпатті не припиняться, поки Петро Порошенко є президентом України.

Прокуратура порушила кримінальну справу через видачу українцям угорських паспортів на Закарпатті та розслідує її за статтею про державну зраду.

Поділитись: