Угорський уряд не говорить від мого імені – учасник акції на захист біженців

default/ Угорський уряд не говорить від мого імені – учасник акції на захист біженців
Зберегти
Вигляд

Залізничний вокзал Келеті в Будапешті перетворився не лише на тимчасовий притулок для біженців, а й на політичний майданчик. Учора тут зібралися сотні людей на знак солідарності з біженцями та проти політики угорського уряду.

15 вересня в Угорщині вступають у силу нові антиміграційні закони, які криміналізують шукачів притулку, що нелегально перетинають угорський кордон. Цей закон фактично суперечить Конвенції ООН про статус біженців, згідно якого, людину не можна піддавати кримінальному переслідуванню за нелегальний перетин кордону, якщо вона є шукачем притулку і тікає від конфілкту у своїй країні.

Активісти облаштували сцену просто перед центрального входу на вокзал: тут виступали різні музичні гурти, в основному грала африканська та східна музика. Багато хто прийшов з дітьми. 

«Ми організували цю акцію в Угорщині, аби продемонструвати, що в нас є багато людей, які підтримують біженців, – розказала Громадському активістка організації Група солідартності з мігрантами. – І що не лише з урядом треба рахуватися, а й з громадянським суспільством, яке наразі фактично виконує роботу уряду в тому, що стосується піклування про біженців. В Угорщині є багато ненависті щодо біженців з боку людей, які непоінформовані, налякані і ті, хто вважає біженців загрозою. Але ми хочемо казати, що кожен з нас – людина. Що кожен, хто потребує допомоги, заслуговує на не.ї».

«Угорський уряд каже, що ми не любимо біженців. Але я вважаю, що багато угорців насправді позитивно ставляться до біженців. Тому я прийшов на акцію з плакатом «тільки не від мого імені». Уряд не говорить від мого імені», – каже один із учасників акції.

Тим часом у переході поблизу вокзалу працює наметове містечко для біженців. Тут допомагають волонтери, місцеві мешканці продовжують приносити їжу, одяг та засоби гігієни. У переході також облаштовано місце для підживлення батарей телефонів та ноутбуків. Встановлено додаткові туалети. Дітей розважають волонтери, на стінах розклеєно плакати з детальною інформацією щодо найзручніших та найбезпечніших шляхів у Німеччину, Автрію, країни Скандинавії. Також перераховані документи, які вимагає на в’їзді та чи інша країна. 

Сирієць Оман разом із родиною прибув на вокзал Келеті буквально кілька годин тому. Він лікар-радіолог, більш як 10 років тому навчався у Харкові і трохи говорить російською. Оман та його родина з міста Дейр-ез-Зор. Зараз воно під контролем бойовиків ІДІЛ. Разом з дружиною та двома дітьми родина дістається Туреччини, а звідти через Грецію та Македонію – Сербії. Дорога від Туреччини тривала 4 дні. Це дуже швидка подорож, зазначає Оман. З Будапешта родина потягом добиратиметься до Німеччини. Там усі сподіваються отримати тимчасове житло у притулку, а тоді знайти роботу за фахом. Брат Омана, Аджан, навчався туризму та ресторанній справі, готується працювати кухарем у невеличкому кафе. На питання, чи подобається його в Угорщині, Оман зазнчає: люди дуже привітні і допомагають. 

«У Греції нас також дуже добре зустрічали, дуже допомагали нам і буквально проводжали на поїзд до Македонії», – каже він. З угорською поліцією Оманові досі не довелося мати справи.

Щодня через вокзал Келеті в Будапешті проходить близько тисячі сирійських біженців та мігрантів з інших країн. Втім надовго вони тут не затримуються, продовжують мандрівку далі до Німеччини, Австрії та скандинавських країн з більш ліберальним законодавством та можливістю легше адаптуватися й інтегруватися в соціальне життя.

   

/ Ангеліна Карякіна

hromadske.tv