Ухвалення Верховною Радою України у першому читанні банківського законопроєкту та у другому читанні — закону про ринок землі, позитивно вплинуло на валютний ринок.

Про це повідомляють у Національному банку України.

За підсумками 31 березня Нацбанк не продавав валюту на міжбанківському ринку, а навпаки — викуповував надлишкову пропозицію валюти. Це сталося вперше від початку коронавірусної кризи. Загалом НБУ придбав 64 мільйони доларів, які направили на поповнення золотовалютних резервів.

«Пропозиція валюти з боку бізнесу перевищувала попит, тож гривня зміцнювалася. За підсумками торгів котирування змістилися в бік позначки 27,6 грн за долар», — зазначили у Нацбанку.

НБУ вважає, що на поведінку учасників валютного ринку вплинуло ухвалення двох законів, на яких наполягали у Міжнародному валютному фонді — банківського (про націоналізовані та збанкрутілі банки) та закону про ринок сільськогосподарської землі.

30 березня Верховна Рада у першому читанні ухвалила так званий «антиколомойський» законопроєкт, а у ніч на 31 березня — закон про ринок землі.

Закони є умовами Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною і надання нового траншу допомоги зокрема. Без допомоги МВФ в умовах світової економічної кризи Україна ризикує зазнати дефолту.

Минулого тижня НБУ продав з резервів 76,8 мільйона доларів для підтримки курсу гривні.

16-20 березня Національний банк України витратив із золотовалютних резервів 1,038 мільярда доларів для стримування різкої девальвації гривні, а 10-13 березня — 981,6 мільйона доларів.

У перший тиждень березня 2020 року Національний банк України викупив з валютного ринку 150 мільйонів доларів, водночас продав з резервів 307,2 мільйона доларів.

Поділитись: