ENRU

Указ про позбавлення Саакашвілі громадянства опублікований не буде — Адміністрація президента

Указ президента України Петра Порошенка про позбавлення українського громадянства екс-очільника Одещини Міхаіла Саакашвілі оприлюднений не буде.

Про це заявили в Адміністрації президента, передає «Інтерфакс-Україна».

«Відповідно до законодавства про захист персональних даних цей нормативний акт не підлягає публікації, оскільки містить конфіденційну інформацію, зокрема персональні дані», — ідеться в повідомленні.

Також зазначається, що припинення громадянства України Саакашвілі пов’язано з поданою ним недостовірної інформації.

«За поданням Державної міграційної служби, яка надала переконливі факти про подачу недостовірної інформації при оформленні заяви, Комісія з питань громадянства при президенті України вирішила підтримати клопотання про припинення громадянства України Михаіла Саакашвілі і рекомендувала президенту ухвалити відповідне рішення», — зазначили в Адміністрації.

Нагадаємо, 26 липня Державна міграційна служба повідомила, що наказом Порошенка позбавлено громадянства України Міхаіла Саакашвілі. Зазначається, що екс-очільника Одеської облдержадміністрації та колишнього президента Грузії позбавили українського громадянства на підставі ст. 19 закону України «Про громадянство України». Зокрема, ідеться про «обман, свідоме подання неправдивих відомостей або фальшивих документів». 

6 грудня 2016 року Саакашвілі в інтерв'ю Deutsche Welle заявив , що в разі позбавлення українського громадянства він житиме у транзитній зоні аеропорту.

Під час брифінгу у Тбілісі 18 липня Порошенко заявив, що Україна не отримувала від влади Грузії вимог про екстрадицію Саакашвілі.

Наступного дня Мін’юст Грузії повідомив, що Грузія двічі просила Україну видати Саакашвілі

У Грузії проти Саакашвілі порушено кілька кримінальних справ. Його звинувачують у розтраті державних коштів і перевищенні службових повноважень.

Сам Саакашвілі заявив, що збирається повернутися в Україну попри позбавлення громадянства.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram