ENRU

Саакашвілі збирається повернутися в Україну попри позбавлення громадянства

Колишній очільник Одеської області Міхеіл Саакашвілі заявив, що буде боротися за право повернутися в Україну, попри рішення про позбавлення його громадянства.

Про це він заявив у відеозверненні.

«Я простий українець. Зараз зі мною вчинюють так само, як і зі звичайними громадянами, ігноруючи їхні права. Я прожив в Україні понад 13 років, брав участь в трьох революціях. У мене лише одне громадянство — українське, і я не буду позбавлений його. Я не залишуся де-небудь ще і не зміню свій статус, я боротимуся за своє законне право повернутися в Україну», — заявив Саакашвілі.

У нещодавно створеній політичній партії Саакашвілі «Рух нових сил» заявили, що «операція з позбавленням Михайла Саакашвілі громадянства була заздалегідь спланована владою і втілюється саме в той момент, коли Михайла немає в країні».

Нагадаємо, 26 липня Державна міграційна служба повідомила, що наказом Порошенка позбавлено громадянства України Міхаіла Саакашвілі. Зазначається, що екс-очільника Одеської обдержадміністрації та колишнього президента Грузії позбавили українського громадянства на підставі ст. 19 закону України «Про громадянство України». Зокрема, йдеться про «обман, свідоме подання неправдивих відомостей або фальшивих документів». Пізніш посол Грузії підтвердив, що Саакашвілі позбавили українського громадянства.

6 грудня 2016 року Саакашвілі в інтерв'ю Deutsche Welle заявив , що в разі позбавлення українського громадянства він буде жити в транзитній зоні аеропорту.

Під час брифінгу у Тбілісі 18 липня Порошенко заявив, що Україна не отримувала від влади Грузії вимог про екстрадицію Саакашвілі.

Наступного дня Мін’юст Грузії повідомив, що Грузія двічі просила Україну видати Саакашвілі

У Грузії проти Саакашвілі порушено кілька кримінальних справ. Його звинувачують у розтраті державних коштів і перевищенні службових повноважень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна та Грузія: дружба чи прихильність на відстані?

Підписуйтесь на наш канал в Telegram