Державний Украерорух, який обслуговує повітряний рух в Україні, отримає 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), аби підтримати свою платоспроможність.

Про це повідомили у пресслужбі підприємства.

Кредит розрахований на 3 роки. Угоду про його надання 10 липня підписали заступник голови ЄБРР в Україні Марк Магалецький та керівник Украероруху Андрій Ярмак. Був присутній також міністр інфраструктури Владислава Криклій.

Украерорух отримає 25 млн євро від ЄБРР для подолання кризи
Фото:

Украерорух

В Украероруху зазначили, що кредит є «вкрай необхідною і своєчасною підтримкою ліквідності стратегічного підприємства, яке опинилось у надскладному фінансовому становищі через глобальну кризу галузі».

«Світова криза через вплив пандемії — серйозний виклик для України, оскільки підтримки потребує уся сфера транспорту, і авіація — насамперед», — зауважив міністр інфраструктури.

У ЄБРР зазначили, що це фінансування є частиною Пакету солідарності банку, основне призначення якого полягає в забезпеченні безперебійного функціонування критичної інфраструктури.

Зазначається, що Украерорух не фінансується з державного бюджету, а гроші отримує за надане авіакомпаніям аеронавігаційне обслуговування. Водночас під час кризи у галузі він не міг припинити свою роботу, адже є частиною критичної інфраструктури держави. 

Поділитись: