ENRU

Україна домагатиметься допустити ОБСЄ до затриманого у Донецьку Асєєва — Геращенко

Україна домагатиметься допуску представника ОБСЄ Тоні Фріша до утримуваного бойовиками у Донецьку українського журналіста Станіслава Асєєва.

Про це написала представниця України у тристоронній контактній групі Ірина Геращенко.

Представниця місії ООН з прав людини заявила, що Асєєв утримується бойовиками без будь-якої можливості зв'язку з зовнішнім світом.

Також за її словами, там утримують і інших людей, які також позбавлені спілкування з кимось.

«Більше того, затриманим забороняють спілкуватися між собою та з рідними, а рідним не надають жодної інформації про їхніх чоловіків, синів, братів чи сестер і жінок. Це завдає неабиякого горя цим сім’ям. Бойовики також не допускають до спілкування з полоненими і представників міжнародної місії», — сказала вона.

«Фріш планує на початку жовтня ще раз відвідати окуповані території, отже в Мінську ми в гуманітарній групі, посилаючись і на цю заяву Фіони, будемо вимагати допуску представника ОБСЄ до журналіста», — написала вона. 

Нагадаємо, 10 червня в СБУ підтвердили зникнення публіциста Асєєва в Донецьку і повідомили про його пошуки.

Уперше про зникнення повідомив екс-депутат Єгор Фірсов у вівторок, 6 червня.

За його словами, публіциста схопили бойовики «ДНР», оскільки весь час із моменту окупації він жив у Донецьку і писав матеріали про життя на окупованому Донбасі для видань «Українська правда», «Дзеркало тижня» і «Тиждень», а також мав блог у Facebook під псевдонімом Станіслав «Васін».

Звільнити Асєєва закликала правозахисна організація «Репортери без кордонів» та Національна спілка журналістів України.

Пізніше бойовики підтвердили утримання Асєєва.

Про те, що представника ОБСЄ допустять до українських заручників на окупованому Донбасі, домовилися 21 вересня на Мінських переговорах.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram