Україна готова передати бойовикам 306 затриманих або засуджених людей в обмін на 74 заручники бойовиків на окупованому Донбасі.

Україна готова передати бойовикам 306 затриманих або засуджених людей в обмін на 74 заручники бойовиків на окупованому Донбасі.

Про це заявив в ефірі «112 Україна» радник голови СБУ Юрій Тандіт, який бере участь у процесі звільнення заручників.

За його словами, Україна на законних підставах готова передати 306 осіб, які вчинили злочини проти територіальної цілісності країни.

«Ми готові до обговорення списків. В список з 306 осіб ми нікого не вносили зі сторони, всі ці особи чинили злочини проти цілісності України, вони були подані ОРДЛО. Зараз ідеться про 74 наших заручників... Ми зробимо все можливе, щоб стала відома доля 158-162 чоловік, які вважаються заручниками. Це дуже серйозна робота, ми сподіваємося, що найближчим часом дійсно поновиться процес. Ми не будемо говорити про терміни, Україна готова до цього процесу, щоб по закону передати туди цих людей», — заявив він.

Тандіт додав, що на даний момент відомо про місце утримання 96 українських полонених на Донбасі. Він зазначив, що українська сторона готова до будь-яких компромісів у переговорах з представниками бойовиків і забрати всіх своїх заручників.

«Кожен з цих осіб в списку має певний статус. Довгий час, поки тяглася ця історія, багато з тих, хто подавався в списки відповідно до чинного законодавства або звільнялися, або потрапляли під рішення судів. Там же всі наші заручники утримуються без будь-якого статусу, тобто приймаються рішення в Москві, дається команда, і вже можуть на наступний день всіх наших хлопців звільнити. Ми готові в будь-який момент їх забрати. В Україні є певна процедура, на яку ми теж готові йти. Головне, щоб тепер ці обіцянки з ОРДЛО були втілені в дію», — сказав він.

Тандіт додав, що у 29 листопада у Мінську обговорюватимуться деталі обмінного процесу.

Раніше повідомлялось, що після розмови з Путіним ватажок «ДНР» Захарченко заявив про готовність обміну полоненими. А ватажок «ЛНР» перевірити стан здоров'я українських заручників.

Представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Віктор Медведчук заявив, що обмін відбудеться до новорічних свят.

Поділитись: