Війна

Україна готова надати коридор для виведення військ РФ із невизнаного Придністров'я

17 квітня, 2018 14:35
Війна/Україна готова надати коридор для виведення військ РФ із невизнаного Придністров'я
Зберегти
Вигляд
Україна готова надати коридор для виведення російських військ із невизнаного Придністров'я.

Україна готова надати коридор для виведення російських військ із невизнаного Придністров'я.

Про це заявив спецпредставник з придністровського врегулювання Віктор Крижанівський, передає «Інтерфакс-Україна».

«Наша позиція незмінна: територію ми надамо, ми забезпечимо безперешкодне та безпечне виведення російських військ і боєприпасів з території Придністров'я, тільки-но Росія почне це робити. Або, принаймні, висловить готовність», — сказав Крижанівський.

Він також зазначив, що у РФ поки немає готовності виводити свої війська і «вони будуть чіплятися за все і шукати нові причини».

«Буквально вчора російський віце-прем'єр Рогозін написав, що вони не будуть цього робити, тому що це може дестабілізувати ситуацію.

У Держдумі РФ  політики кажуть, що ситуація в Україні нестабільна і як можна вивозити боєприпаси через українську територію. Це все розповіді для нервовохворих», — сказав спецпредставник.

У свою чергу, посол Молдови в Україні Руслан Болбочан наголосив, що Кишинів наполягає на виведенні військ Росії відповідно до раніше взятих країною міжнародних зобов'язань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Невизнане Придністров’я: десять фактів, які можуть здивувати

На початку травня 2017 Конституційний суд Молдови визнав, що перебування російських збройних сил на території Придністров'я суперечить нейтралітету держави. У липні парламент Молдови ухвалив заяву з вимогою вивести російські війська з території країни.

У серпні представник Молдови при ООН Віктор Марарі заявив, що країна попросила розглянути в ООН питання про виведення російських військових з Придністров'я.

У січні повідомлялося, що влада Молдови має намір найняти міжнародну юридичну фірму для оцінки втрат від військової присутності Росії в Придністров'ї протягом 25 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Маленькі кроки до особливого статусу: Про що домовились Молдова й невизнане Придністров’я

Пов`язані новини