Україна готова надати коридор для виведення російських військ із невизнаного Придністров'я.

Україна готова надати коридор для виведення російських військ із невизнаного Придністров'я.

Про це заявив спецпредставник з придністровського врегулювання Віктор Крижанівський, передає «Інтерфакс-Україна».

«Наша позиція незмінна: територію ми надамо, ми забезпечимо безперешкодне та безпечне виведення російських військ і боєприпасів з території Придністров'я, тільки-но Росія почне це робити. Або, принаймні, висловить готовність», — сказав Крижанівський.

Він також зазначив, що у РФ поки немає готовності виводити свої війська і «вони будуть чіплятися за все і шукати нові причини».

«Буквально вчора російський віце-прем'єр Рогозін написав, що вони не будуть цього робити, тому що це може дестабілізувати ситуацію.

У Держдумі РФ  політики кажуть, що ситуація в Україні нестабільна і як можна вивозити боєприпаси через українську територію. Це все розповіді для нервовохворих», — сказав спецпредставник.

У свою чергу, посол Молдови в Україні Руслан Болбочан наголосив, що Кишинів наполягає на виведенні військ Росії відповідно до раніше взятих країною міжнародних зобов'язань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Невизнане Придністров’я: десять фактів, які можуть здивувати

На початку травня 2017 Конституційний суд Молдови визнав, що перебування російських збройних сил на території Придністров'я суперечить нейтралітету держави. У липні парламент Молдови ухвалив заяву з вимогою вивести російські війська з території країни.

У серпні представник Молдови при ООН Віктор Марарі заявив, що країна попросила розглянути в ООН питання про виведення російських військових з Придністров'я.

У січні повідомлялося, що влада Молдови має намір найняти міжнародну юридичну фірму для оцінки втрат від військової присутності Росії в Придністров'ї протягом 25 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Маленькі кроки до особливого статусу: Про що домовились Молдова й невизнане Придністров’я

Поділитись: