ENRU

Україна має невідкладно розглянути законопроект про Антикорупційний суд — МВФ

Міжнародний валютний фонд наполягає на невідкладному, але відповідно до парламентських процедур розгляді владою України законопроекту про Антикорупційний суд.

Про це йдеться в прес-релізі МВФ за підсумками роботи в Києві групи експертів.

«Нині важливо, щоб влада України забезпечила невідкладний розгляд, але відповідно до парламентських процедур, законопроекту про Антикорупційний суд, і щоб під час розгляду в парламенті були враховані поправки, необхідні для приведення остаточного тексту закону в повну відповідність до передбачених програмою (EFF — ред.) зобов'язань країни і рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи», — йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

З 12 по 16 лютого в Україні перебувала група експертів МВФ, що вивчала можливість проведення чергової перевірки в рамках програми. 

Програма МВФ передбачає виділення Україні $17,5 млрд до 2019 року — у разі виконання Україною ключових вимог за програмою. Наразі Україна отримала $8,8 млрд.

1 грудня 2017-го Єврокомісія відмовила Україні у транші на 600 млн євро. Причиною відмови стало невиконання Україною чотирьох вимог: зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, закон про кредитний реєстр НБУ та перевірка інформації про бенефіціарних власників компаній. Мінфін України заявив, що розраховує залучити понад два транші МВФ у 2018 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Законопроект про антикорупційний суд не відповідає умовам програми МВФ — голова представництва в Україні.