ENRU

Україна має підняти питання обміну політв’язнів в Криму та РФ на російських військових — Полозов

Українська влада на найвищому рівні має підняти питання обміну політв’язнів у анексованому Криму та РФ на російських військовослужбовців, затриманих в Україні.

Таку думку в ефірі Громадського висловив адвокат Микола Полозов.

«Усі ми пам'ятаємо, півтора роки тому були обміняні кілька громадян України на російських військовослужбовців. Ми знаємо, що в Україні були затримані співробітники ФСБ, які припливли з Криму на надувному човні, були затримані двоє військових на КПВВ, був затриманий військовослужбовець Агєєв. Чийгоза, Умерова, Сенцова та інших треба міняти на ось цих російських громадян», — сказав він.

Полозов зауважив, що наразі українські політики багато уваг приділяють питанню обміну в рамках Мінських домовленостей, однак все рідше підіймається питання кримських політв’язнів та українців, затриманих безпосередньо в РФ.

«Можливо, українське суспільство натисне на владу для того, щоб воно активніше займалося цим питанням. Необхідний розголошувати і домагатися публічності всіх фактів порушення прав в Криму. Я впевнений, що в української влади є важелі для координації зі світовим співтовариством для подібних дій», — сказав він.

Окупаційний суд Сімферополя 27 вересня засудив Ільмі Умерова до 2 років колонії-поселення. МЗС України вимагає негайно звільнити Умерова.

Слідчі кримського управління ФСБ Росії в травні 2016 року порушили проти Умерова кримінальну справу за статтею 280.1 КК РФ.

За версією правоохоронних органів, у березні заступник голови Меджлісу в ефірі телеканалу АТR публічно закликав «до порушення територіальної цілісності РФ».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримські татари продовжують жити в Криму, як більмо на оці — заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров

Раніше в ООН доповіли про арешти в Криму, катування і нав'язування громадянства РФ.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram