Україна має виконати усі зауваження Комісії щодо мовної статті Закону про освіту — МЗС Угорщини
Угорщина заявила, що Україна має імплементувати усі зауваження Венеційської комісії щодо мовної статті Закону про освіту.
Угорщина заявила, що Україна має імплементувати усі зауваження Венеційської комісії щодо мовної статті Закону про освіту.
Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, передає «Радіо Свобода».
«Ті права, які вже мають національні меншини, не можуть бути відібрані. Це принципове й фундаментальне питання, яке передбачене конвенціями ООН і Ради Європи, а також заключною заявою саміту «Східного партнерства». По-друге, ми можемо бути задоволені будь-чим, що пов’язане із законом про освіту, але тільки у випадку, якщо цим задоволена й угорська нацменшина.
І по-третє, Україна має повністю імплементувати всі зауваження і думки Венеційської комісії, що, як я зрозумів, Україна має намір зробити», – заявив Сійярто після зустрічі з представниками України на засіданні Ради асоціації у Брюсселі.
Зазначимо, що Венеційська комісія у висновках стосовно статті 7 у законі «Про загальну середню освіту» визначила, що ця стаття є рамковою і підлягає деталізації, а також потребує подовження перехідного терміну для імплементації.
Наразі в законі «Про освіту» йдеться, що повноцінно мовна стаття набуде чинності у 2020 році.
28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах.
У МЗС Угорщини наголосили, що блокуватимуть євроінтеграцію України, якщо закон про освіту не змінять.
ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?
- Поділитися: