Україна готова заборонити в'їзд угорському уповноваженому міністру по Закарпаттю, якщо Угорщина не надасть необхідних роз'яснень щодо нової посади.

Україна готова заборонити в'їзд угорському уповноваженому міністру по Закарпаттю, якщо Угорщина не надасть необхідних роз'яснень щодо нової посади. 

Про це заявив заступник голови МЗС України Василь Боднар у коментарі «Європейській правді».

Він розповів, що наразі український уряд чекає офіційних пояснень від угорських партнерів, проте Будапешт мовчить.

«Якщо не буде реакції, на яку ми розраховуємо, якщо не буде вичерпного роз’яснення та зміни назви (посади, — ред.) — Україна змушена буде реагувати жорстко, не виключаючи ймовірності заборони в’їзду. Хоча, звісно ж, ми цього не хотіли би», — зауважив Боднар.

Він зазначив, що Україна вважає втручання сусідньої держави у внутрішні справи неприйнятними та вживатиме всіх можливих  заходів дипломатичного впливу.

Як стало відомо, угорський уряд вирішив створити посаду міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну.

МЗС вручило угорському дипломату Ласло Папу ноту з вимогою надати офіційні роз’яснення щодо рішення уряду, адже до сфери уповноваженого міністра зарахували частину суверенних території України.

Також МЗС України висловило протест угорському дипломату Ласло Папу через антиукраїнські заяви прем'єр-міністра країни Віктора Орбана. Виступаючи в університеті Румунії, Орбан висловив сумнів щодо реалістичності прагнень України стати членом ЄС і НАТО.

Раніше повідомлялось, що Угорщина продовжувала  блокувати  проведення комісії Україна-НАТО на найвищому рівні. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Угорський тиск: чи варто хвилюватися Україні.

Поділитись: