УКРАЇНА

Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова — Беца

21 травня, 2018 20:43
УКРАЇНА/Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова — Беца
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ України після того, як політв’язень Олег Сенцов оголосив голодування у російській колонії, направило РФ ноту.

Міністерство закордонних справ України після того, як політв’язень Олег Сенцов оголосив голодування у російській колонії, направило РФ ноту. Українська влада вже не на рівні консулів, а на рівні МЗС вимагала від Москви надати українським консулам та лікарям доступ до Сенцова.

Про це в ефірі Громадського повідомила речниця МЗС Мар’яна Беца.

«Одразу, коли стало відомо про голодування, наш консул направив звернення до органів влади РФ, щоб надали дозвіл нашим консулам з ним зустрітися. Але за чотири роки консул жодного разу не отримав дозвіл на зустріч як із Сенцовим, так і з Кольченком (політв’язнем Олександром Кольченком – ред.). Ми написали ще одну ноту в МЗС Росії вже на рівні міністерства, але я не думаю, що вони нададуть відповідь», — сказала Беца.

Вона наголосила, що визволення Сенцова не лежить у юридичній площині, адже Росія «розуміє мову сили та санкцій».

Беца також не виключила, що Росія може зробити нібито «гуманітарний» показовий крок і направити до Сенцова своїх представників. «Але це не вирішить ситуацію», — зауважила речниця МЗС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», —лікарка про голодування українських політв'язнів

Нагадаємо, український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування.

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який пройде у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини