ENRU

Україні офіційно не повідомляли про дискваліфікацію від Євробачення – глава Мінкульту

Інформація про можливу дискваліфікацію України на 3 роки від участі в Євробаченні через скандал щодо учасниці від Російської Федерації не має офіційного підтвердження.

Про це повідомив міністр культури Євген Ніщук в інтерв’ю Eurovision.ua.

«Поки не готовий коментувати цю ситуацію, тому що інформація щодо дискваліфікації України на три роки – лише чутки. Ми не маємо ніяких офіційних листів, щоб про це говорити», – сказав міністр.

Він зауважив, що у ситуації із забороною учасниці Євробачення від Росії українська сторона діяла у рамках законодавства.

«Україна – відкрита мультикультурна країна, проте ситуація із представницею Російської Федерації на Євробаченні – це очевидна провокація. І тут всі наперед розуміли, що є конкретні закони України. Ми перебуваємо фактично у стані війни. У кожній країні є закон, і питання закону не обговорюється. Тому ми зробили все так, як того вимагав закон», – пояснив міністр.

Раніше креативний супервайзер Євробачення Сергій Проскурня розказав, що керівництво Європейського мовного союзу не повідомляло українським організаторам Євробачення про ймовірність застосування санкцій щодо України.

Нагадаємо, що голова оргкомітету Євробачення Франк-Дітер Фрайлінг заявив про про можливе запровадження санкцій проти Росії і України за порушення статуту конкурсу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram