Війна

Україна отримає $250 млн допомоги в США за умови проведення реформ — посол

27 серпня, 2018 16:56
Війна/Україна отримає $250 млн допомоги в США за умови проведення реформ — посол
Зберегти
Вигляд
Допомога Україні у розмірі 250 мільйонів доларів, передбачена ухваленим військовим бюджетом США на 2019 рік, надійде лише за умови проведення урядом низки реформ, зокрема щодо забезпечення прозорості закупівель озброєння.

Допомога Україні у розмірі 250 мільйонів доларів, передбачена ухваленим військовим бюджетом США на 2019 рік, надійде лише за умови проведення українським урядом низки реформ, зокрема щодо забезпечення прозорості закупівель озброєння.

Про це повідомив посол України у США Валерій Чалий під час спілкування з журналістами у Міністерстві закордонних справ.

За словами Чалого, США готові будуть виділити половину зазначеної суми — близько 125 мільйонів доларів. Проте для отримання решти коштів необхідно проводити реформи.

«Ці кошти прийдуть під певними умовами. Якщо ми продовжимо реформування то отримуємо решту», — зазначив посол.

За його словами, у США склали календарний план проведення реформ в Україні, відповідно до якого там планують надавати фінансову допомогу. Так, на 2018 рік умовою для української влади було ухвалення закону про національну безпеку, а на 2019 рік — забезпечення прозорості Укроборонпрому та затвердження нових підходів у роботі оборонно-промислового комплексу.

Нагадаємо, що 14 серпня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США, який передбачає 250 мільйонів доларів допомоги Україні. Передувало підписанню президентом схвалення Сенату, який підтримав проект бюджету.

Раніше повідомлялося, що США у межах проекту закону про «Бюджет 2019 року на потреби національної оборони» планують  виділити Україні 250 мільйонів доларів.

Сполучені Штати також поставили в Україну протитанкові системи Javelin. 30 квітня президент Порошенко підтвердив прибуття Javelin в Україну. Президент заявляв, що їх мають поставити за рахунок США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Джавеліни» в Україні: як (не)будемо використовувати

У Міноборони зазначили, що ЗСУ почнуть працювати з комплексами 2 травня. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна отримає «Джавеліни» від США: що це означає? — опитування Atlantic Council

Також зазначалось, що оборонний бюджет України на 2019 рік складе 200 мільярдів гривень.

Пов`язані новини