Україна передала в ООН лист 38 держав із закликом сприяти звільненню політв'язнів

Постійний представник України в Організації Об’єднаних Націй Володимир Єльченко передав генсеку Альянсу лист від імені 38 держав з проханням сприяти звільненню Олега Сенцова та інших українських політв’язнів Кремля.

Постійний представник України в Організації Об’єднаних Націй Володимир Єльченко передав генсеку Альянсу лист від імені 38 держав з проханням сприяти звільненню Олега Сенцова та інших українських політв’язнів Кремля.

Про це повідомляє представництво України в ООН.

Лист окрім України підписали держави Європейського союзу, Сполучені Штати, Туреччина, Грузія, Молдова, Австралія, Канада, Ісландія, Ліхтенштейн та Швейцарія.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

Перед голосуванням усі основні політичні групи Парламенту ЄС при обговоренні стану із правами людини в Росії закликали до звільнення Олега Сенцова та 158 інших політичних в’язнів, які утримуються у цій країні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Український конгресовий комітет Америки ініціював проведення  одноденного голодного протесту на знак солідарності із політв’язнем Кремля Олегом Сенцовим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Я не програв і пощади не прошу»: Олег Сенцов написав лист правозахисникам

Станом на 14 червня український режисер-політв'язень Кремля Олег Сенцов голодує вже 32-ий день.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін боїться таких людей, як Сенцов — депутатка Європарламенту Гармс

Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Як заявила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко,  Україна готова обміняти 23 засуджених росіян на Сенцова та інших українських політв’язнів.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Вони все ще там»: у Києві вимагали звільнити Сенцова та інших в'язнів Кремля (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.