ENRU

Україна повертається в правове поле у питаннях прав людини – Лутковська

Україна повертається в правове поле і в країні більше немає заручників, які утримуються незаконно.

Про це в інтерв’ю Громадському розповіла уповноважена з прав людини Валерія Лутковська. За її словами, зараз є велика кількість відкритих кримінальних проваджень, які розслідує зокрема військова прокуратура – і це є «хорошою реакцією на попередні помилки».

«Я зараз впевнена, що заручників на підконтрольній Україна території немає. На сьогоднішній день є певна позитивна реакція на ті помилки, які були зроблені», – сказала вона.

Наразі Лутковській відомо про велику кількість кримінальних проваджень, які проводяться військовою прокуратурою у зв’язку із тими діями, які можна кваліфікувати як злочини, які були здійснені в зоні конфлікту на Донбасі.

«І це правильна операція, це їхній обов’язок і вони мають довести розслідування до логічного завершення – до вироку. У нас сьогодні значно краще працює прокуратура навіть по моїх скаргах, які я надсилаю, коли бачу порушення права затриманої особи. І є велика кількість кримінальних проваджень, які стосуються 365-ї статті ККУ «Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу», – зауважила вона.

Також, за словами Лутковської, обмін, про який зараз говорять на переговорах у Мінську теж знаходиться більше у правовому полі ніж раніше.

Раніше повідомлялося про те, що Комітет Верховної Ради з питать прав людини затвердив кандидатів на посаду уповноваженого ВР з прав людини.

Водночас під стінами комітету Верховної Ради з прав людини правозахисні організації поводять акцію протесту проти «дерибану» посади омбудсмена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Боєць за права»: Хто претендує на посаду нового омбудсмана

Підписуйтесь на наш канал в Telegram