Міжнародні правозахисні організації Human Rights Watch, Amnesty International, Front Line Defenders та Freedom House закликали владу України вжити заходів для припинення атак радикальних груп.

Міжнародні правозахисні організації Human Rights Watch, Amnesty International, Front Line Defenders та Freedom House закликали владу України вжити заходів для припинення атак радикальних груп.

Про це йдеться у зверненні правозахисників до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генпрокурора Юрія Луценко.

Зазначається, що за останні місяці українська влада ніяк не відреагувала на більшість інцидентів за участі радикалів, що «створило атмосферу майже повної безкарності».

У заяві наголошується, що через відсутність реакції на агресивні дії радикалів кількість інцидентів за їх участі збільшується.

«Ми наполегливо закликаємо вас вжити ефективних заходів для запобігання та припинення дій, що сприяють ненависті та дискримінації, та притягнути винних до відповідальності», — йдеться у зверненні.

Правозахисники зазначили, що радикальні групи, «прикриваючись патріотизмом та захистом традиційних цінностей», вчиняють агресивні дії стосовно жінок, етнічних меншин, представників ЛГБТ, а також інших людей, чиї погляди не співпадають з їхніми.

«З початку 2018 року члени радикальних груп, таких як С14, «Правий сектор», «Традиція і порядок», «Карпатська Січ» та інші, провели не менше двох десятків насильницьких нападів та актів залякування у Києві, Вінниці, Ужгороді, Львові, Чернівцях, Івано-Франківську та інших містах України. Правоохоронці рідко починають розслідування нападів, вчинених цими групами», —  йдеться у заяві.

Також наголошується, що навіть при відкритті справ немає ознак ефективного розслідування, незважаючи на те, що іноді нападники публічно заявляють про відповідальність за напади у соцмережах.

Крім того, правозахисники висловили занепокоєність через те, що деякі органи місцевого самоврядування залучають представників радикальних груп до охорони громадського порядку, наділяючи їх «поліцейськими функціями».

«Ми закликаємо МВС, прокуратуру та політичних лідерів України виконати свої зобов’язання по гарантуванню права на свободу мирних зібрань та права на безпеку для усіх людей в країні», — йдеться у зверненні.

Раніше дослідник правих рухів в Україні заявив, що дії радикалів підмивають державні інститути.

Нагадаємо, за перші три місяці 2018 року екстремістські групи  намагалися зірвати 12 різних подій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто такі неонацисти та чи є вони в Україні.

Як повідомлялося, держава профінансувала заходи націоналістів на 1,2 млн гривень.

У травні 2018 рок суд постановив відкрити справу проти лідера С14.

До складу Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро увійшли радикали С14.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile